Advert
Advert

"Herkes adam gibi işini yapacak"

Huzurlu Okul Güvenli Eğitim Toplantısı'nda taşımalı eğitimde görev yapan servis şoförleriyle ilgili konuşan Kaynarca Kaymakamı Mehmet Ali Karatekeli, "Ben kendimi çocuğunu emanet eden anne babanın yerine koyarım, servis şoförü adam gibi (işini yapan) servis şoförü olacak, işini iyi yapacak" dedi.

Admin
Bu içerik 3328 kez okundu.
Advert

İçişleri Bakanlığı genelgesiyle 2017 - 2018 Eğitim Öğretim Dönemi'nde okulların çevresindeki güvenlik tedbirlerinin ele alındığı, "Kaynarca'da Huzurlu Okul, Güvenli Eğitim" toplantısı Kaymakam Mehmet Ali Karatekeli başkanlığında gerçekleştirildi. 
Kaynarca Belediyesi Konferans Salonu'ndaki toplantıya Kaymakam Mehmet Ali Karatekeli, İlçe Jandarma Komutanı Kamil Aksoy,  İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Harbi, şube müdürleri, okul müdürleri, okul aile birliği başkanları ile muhtarlar katıldı. 
Kaynarca İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Emrah Önal'ın ilçedeki eğitim öğretim faaliyetleri hakkında yaptığı sunumda ilçede 1 anaokulu, 10 ilkokul, 11 ortaokul, 3 lise ve 1 halk eğitim merkezinde 308 öğretmenin görev yaptığını, 3958 öğrencinin eğitim gördüğü bunların 2360'ının taşımalı eğitim gördüğünü belirtti. Önal sunumunda okullardaki disiplin işlemleri, taşıma faaliyeti, taşıma sisteminde yaşanan problemler, güvenlik, kantin ve temizlik hizmetleri, halk eğitim merkezi kursları, uygulanmakta olan ve uygulanacak projeler hakkında katılımcıları bilgilendirdi. 
Önal sunumunda okul önlerinde park eden araçlar nedeniyle öğrencilerin araçlardan iniş ve binişlerinde sorunlar yaşadığını belirterek sabah ve akşam saatlerinde denetimlerin yapılması gerektiğini ifade etti. 
Kaynarca Kaymakamı Mehmet Ali Karatekeli yaptığı konuşmada okullardaki güvenlik kameraları konusunda eksiklikler olduğunu belirterek bu durumun belediyeler, okul aile birliklerinin de desteği ile giderilmesi gerektiğini söyledi. 
Okul çevresi güvenliği ve servis araçları konusunda okul yönetimlerinin yanısıra  öğretmenlerin, okul aile birlikleri ve öğrenci velilerinin daha duyarlı olması gerektiğini belirten Kaymakam Karatekeli, "Taşımalı eğitimde okul servisleri konusu da çok önemli. Şoförlerin trafik kurallarına uymasının dışında tavırları da çok önemli ve bizim bu konuda hiç bir tavizimiz yok. Bize intikal eden iki olayda derhal o servis şoförlerinin gereğini yaparız. Çocuğumuzu emanet ediyoruz, ben o çocuğun anne babasının yerine koyarım kendimi. O çocuk hata yapılabilecek bir çocuk değil. Servis şoförü adam gibi (işini yapan) servis şoförü olacak. Servis şoförlüğünde hiç bir hatayı kabul etmiyoruz. 
Kamera sistemi konusunda da muhtarlarımız, jandarmamız, emniyetimiz de yardımcı olsunlar özellikle kameraların konulan yerleri açısından bir daha denetleyelim. Mobese sistemine entegre olmaları, gece görüşü olması bakımından da altyapının ona göre oluşturulmasına dikkat edelim.  " diye konuştu. 
Güvenli Okul projesi kapsamında her okula bir rütbeli personele sorumluluk verdiklerini ifade eden İlçe Jandarma Komutanı Kamil Aksoy, "Bozulan kamera sistemleri konusunda okul müdürlerimiz bizi daha önce bilgilendirirlerse o okullara devriyemizi artırırız. Bu konuda koordinasyon kurulmalı. Okulların güvenlik kameralarının yeterlililiği konusunda kısa sürede Kaymakamlığımıza rapor sunarız" dedi. - SEDAT BALTA

 

mehmet aliş ali karatekeli kaynarca kaymakamı güvenli okul huzurlu gelecek servis şoförü adam gibi olacak
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X