Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

Özkul Aslanalp'in şiir kitabı yayımlandı

Hemşehrimiz Özkul Aslanalp'in eşi 'Sevim Sultan Anısına' ithaf ettiği ikinci kitabı "Hey Gidi Hey, Hay Gidi Hay" yayımlandı.

Özkul Aslanalp'in şiir kitabı yayımlandı
Özkul Aslanalp'in şiir kitabı yayımlandı Admin
Bu içerik 3270 kez okundu.
Advert

Özkul Aslanalp'in ikinci kitabı "Hey Gidi Hey, Hay Gidi Hay" yayımlandı. 
RÖPORTAJ: SEDAT BALTA
Memleketindeki yaşanmış hikayeleri derlediği "Ninemin Sözlüğü Dedemin Gözlüğü" adlı kitabında olduğu gibi; ikinci kitabı "Hey Gidi Hey, Hay Gidi Hay"ı da 'Sevim Sultan Anısına' ithaf eden Özkul Aslanalp  kitabında kendisine ait 34 şiir ile 6 Şubat 2013 tarihinde kaybettiğimiz eşi şair Sevim Aslanalp'in 24'ü tamamlanmamış 54 şiirine yer veriyor. 
 Emeklilik sonrası yaşamında müzik ve şiiri kendine uğraş edinen Emekli öğretmen Özkul Aslanalp ile yeni kitabını konuştuk.
- Yeni kitabınız hayırlı olsun! Kitabınızın yazım süreci hakkında neler söylemek istersin?
Rahmetli Sevim Sultan sağlığında beni şiir dinletilerine ve yarışmalarına, ödül törenlerine götürürdü. Şiir okuma bir meziyettir. Ben iyi bir dinleyiciydim. Oralarda çok şey öğrendim. Zaten gençliğimizde hepimizin birçok duygusal anları olmuştur. Kimi zaman yazdık, çizdik. Önemli olan onları açığa çıkarabilmek, yayımlamak bir cesarettir. Sultan'ımın ölümünden sonra bilgisayarında karaladıkları sadece uyak ve yazılacakları belirlediği yarım yarım o kadar şiiri vardı ki; öldüğü gün 4'üncü kitabı, "Mutluluk Desen Olsun" çıkmıştı. "Sakarya Sevdası"nı aynı yıl içinde toplayıp yayımladım. 2014'te ise hikaye kitabımı, "Ninemin Sözlüğü, Dedemin Gözlüğü"'nü yayımladım. Aradan 4 yıl geçti yarımlar tamamlandı. Biraz da ben naçizane yazaladım. "Hey Gidi Hey, Hay Gidi Hay" çıktı.
Şiirlerim aşk, sevda ve sevgi üzerinedir. Yani duygusallık (Lirik) ve pastoraldir (Doğa üzerine.)
- Neden kitap yazıyorsun, seni motive eden duygular neler?
Eşimin vasiyeti üzerine yazıyorum. Hikayelerimi Kaynarca'ya borcum olduğunu hissettiğim için yazıyorum. Şimdiye kadar yazdıklarımla ilgili maddi hiç bir şey düşünmedim. Gelirleri "Lösemi Vakfı"na gitmiştir. 
Lakin; insanlarımız akıllı telefonlara bakmaktan kitap alıp okumuyorlar. Yakında okumayı tamamen unutacağız. 
- Bestelenen şiirleriniz var mı?
Şiirlerimizden bazıları besteciler tarafından şarkı yapılmıştır. Yakında Nihavent makamında Söz Yazarı Sevim Aslanalp diye duyabilirsiniz. 
- Okumak isteyenler kitabınıza nasıl ulaşabilirler?
Kitaplarımı yayımladıktan sonra ilçem Kaynarca'daki kirtasiyelere bırakıyorum. Adapazarı'ndaki kimi kırtasiyelere de bırakıyorum. Mail adresinden veya telefonla da temin edilebilir: ozkulaslanalp@gmail.com - 0532 585 92 92

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X