Advert
Advert

Hendek Empati İstasyonu bizimkinin yanında küçük kalır

Hendek Belediyesi görme engelli insanları anlayabilmek için 150 metrekarelik Empati İstasyonu kurmuş. Tamamen karanlık ortamdan oluşan 'Empati İstasyonu'nda gezenlerin kendilerini engellilerin yerine koyarak onların duygularını daha kolay anlamalarını sağlamak amaçlanıyor.

Hendek Empati İstasyonu bizimkinin yanında küçük kalır
Hendek Empati İstasyonu bizimkinin yanında küçük kalır Admin
Bu içerik 1945 kez okundu.
Advert

Kaynarcalı hemşehrilerimiz de Hendek'e giderek istasyonu ziyaret etmişler. Oysa o kadar uzağa gitmeye gerek yoktu. Kaynarca Belediyesi'ne ait yaklaşık 3 kilometre uzunluğunda 1 kilometre genişliğinde 3 bin metre karelik 3 bin dönümlük "Doğal Empati İstasyonu"nda pekala empati yapabilirlerdi(!)
Arka sokaklara girmelerine bile gerek kalmadan ilçenin içinden geçen tek caddesinin kaldırımlarında tekerlekli sandalye ile yada gözlerinde bandaj ellerinde baston ile yürüseler empatinin kralını yapabilirlerdi. 
Görme yada ortopedik engellilerle empati yapmayı bırakın, çocuk arabası ile kaldırımda yürüyebilmenin ne kadar zor olduğunu görecekler 'duyarlılıkları' acayip gelişecektir. 
Kaynarca, engellileri anlayabilmek onlarla empati kurmak isteyenler için "Doğal Empati İstasyonu." Hendek Belediyesi'nin 150 metrekarelik istasyonu ne ki Kaynarca Belediyesi'ninki 3 bin dönüm... Empati kurmak isteyenler, aklınızda olsun. 

 

hendek empati istasyonu kaynarca
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X