Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

Kaynarca - Adapazarı yolcusu eski günleri özlüyor

Kaynarca - Adapazarı arasında ulaşım sağlayan Sakarya Büyükşehir Belediyesi Halk Otobüsleri'nde iş ve okul saati çıkışlarında büyük bir yoğunluk yaşandığını ifade eden ilçe sakinleri otobüs saatlerinin 20 dakikaya düşürülmesini istediler.

Kaynarca - Adapazarı yolcusu eski günleri özlüyor
Kaynarca - Adapazarı yolcusu eski günleri özlüyor Admin
Bu içerik 4324 kez okundu.
Advert

Vatandaşlar ayrıca Kaynarca'dan en son otobüsün 21.00'da, Adapazarı'ndan 22.00'da kalktığını belirterek mağdur olduklarını ifade ettiler. 
İlçede ulaşımın sorumluluğunu Sakarya Büyükşehir Belediyesi'nin almasından sonra sorunların azalacağına arttığını iddia eden adının açıklanmasını istemeyen bir vatandaş, "Kaynarca'da ulaşımın kalitesi 30 yıl öncesine döndü. Otobüsler eskiden bir kişi ayakta yolcu alsa polis ceza kesiyordu. Şimdi ne değişti de aynı yolda otobüste dikilecek yer bulunamıyor, sıkış tepiş yolculuk ediyoruz. 
Yaşlısı, öğrencisi, işten yorgun argın çıkanı bir de otobüste yoruluyor. Hiç olmazsa iş ve okul çıkışlarında ek sefer koyulmalı. Çağ mı atladık. İnsanların rahat ulaşım için 20 dakika arayla otobüs kaldırılmalı. Kaynarca'dan saat 9.00'dan Adapazarı'ndan Kaynarca'ya saat 10.00'dan sonra otobüs yok. Ulaşım Dairesi Kaynarcalı'yı umursamıyor. Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi ulaşımı böyle mi yönetiyor. AK Parti muhafazakar bir parti diye biliniyor ama otobüslerde kadın erkek dip dibe gitmek zorunda bırakılıyor" diye konuştu.
Adapazarı'na ulaşımda hergün otobüsleri kullandığını belirten bir başkan Kaynarcalı vatandaş ise, "Yıllardır gidip geliyorum, daha önceki otobüsler daha iyiydi, oturarak rahat yolculuk ediyorduk, şimdi hep ayaktayız. Ulaşımda gerileme var" dedi. 
Kaynarca Adapazarı arasında yolcu taşıyan Halk Otobüsü şoförleri de Büyükşehir Belediyesi'nin bir çok uygulamasından şikayetçi. Şoförler vatandaş ile Belediye arasında kaldıklarını söylüyorlar. Yeni otobüslerin mecburi tutulması, kazançlarından kesinti yapılması, yüksek komisyonlar alınması, bedava yolcu sayısının fazlalığı şoförlerin bazı sıkıntıları arasında
. - 

kaynarca adapazarı otobüs kalabalık saatler değiştirilsin akşam sefer yok
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X