Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
paykwik c99 shell
Advert

800 Dönüm tarım toprağı sanayi için kamulaştırıldı

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) ve Kaynarca Doğu Marmara Makine İmalatçıları İhtisas Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul, Kaynarca'da kurulma süreci devam eden OSB'de toprakların yüzde 30'unun kamulaştırdığını açıkladı.

800 Dönüm tarım toprağı sanayi için kamulaştırıldı
800 Dönüm tarım toprağı sanayi için kamulaştırıldı Admin
Bu içerik 3829 kez okundu.
Advert

antalya escort

Köylülerin "OSB yer seçiminin yanlışlığı" ve "ÇED Raporu iptali" açtığı davalarının sürdüğü; 5 bilirkişinin bölgede sanayileşmenin tarıma, insan sağlığına, doğaya, Acarlar Longozu'na zarar vereceği bilgisini Mahkeme'ye sunduğu bilirkişi raporu ile belirttiği, iptal kararının beklendiği OSB'yle ilgili konuşan SATSO Başkanı Kösemusul, "Savunma sanayi başta olmak üzere havacılık ve uzay teknoloji alanında da önemli üretimler gerçekleştirilecek" dedi.
OSB'nin Yönetim Kurulu Başkanı da olan Mahmut Kösemusul, bölgeye 140 fabrika kurulacağını ve 12 bin kişinin bu fabrikalarda çalışacağını iddia etti. 
SATSO Başkanı'nın verdiği bilgiye göre Kaynarca Güven Köyü'ndeki tarım topraklarına kurulmak istenen OSB için 800 dönüme yakın tarla kamu yararı gerekçesiyle kamulaştırıldı.

Bölgede geçimini çiftçilikle sağlayan köylüler eylemlerinde sanayileşmeye, fabrika kurulmasına karşı olmadıklarını ancak OSB'nin 1 kilometre uzaklıktaki taşlık, ekilmeyen ve bir bölümü devlete ait arazide kurulmasını talep etmişlerdi. - SEDAT BALTA

tarım toprakları kamulaştırıldı kaynarca osb
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X