Advert
Advert

Belediye'den muhtarlara ücretsiz yer tahsisi

Kaynarca Belediyesi Mart Ayı Toplantısı'nda çeşitli gündem maddeleri görüşüldü.

Belediye'den muhtarlara ücretsiz yer tahsisi
Belediye'den muhtarlara ücretsiz yer tahsisi Admin
Bu içerik 3021 kez okundu.
Advert

Kaynarca Belediye Meclisi Mart Ayı Olağan Toplantısı Belediye Başkanı Zeynur Özel başkanlığında toplandı. Toplantının açılışında konuşan Zeynur Özel, "Afrin'de çarpışarak şehit olan askerlerimize rahmet, gazilerimize sağlık dilerim. Biz de mehmetçiğimize destek için bir aylık meclis oturum ücretlerimizi Mehmetçik Vakfı'na bağışlayalım istiyoruz" diyerek oylamaya sundu. Öneri Belediye Meclis Üyelerinin oy birliği ile kabul edildi. 
ŞEHİT ÖMER AKKUŞ'UN ADI CADDEYE VERİLDİ
Toplantıda gündemde bulunan çoğunluğu imarla ilgili maddeler görüşüldü. Daha önce polis sosyal tesisi olarak kullanılar prefabrik yapı, 5 yıl süreyle ücretsiz olarak İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü'ne tahsis edildi. 
Elbab'ta şehit olan Ömer Akkuş'un adının yaşatılması için bir caddeye verilmesine oy birliği ile karar verildi. 
Toplantıya Kaynarca Muhtarlar Derneği Başkanı Türkan Öner ve bazı muhtarlar da katıldı. Muhtarlar Derneği'nin talebi üzerine Belediye Pasajında daha önce kira verdikleri yerin ücretsiz olarak 5 yıl süreyle derneğe tahsisine oy birliği ile karar verildi. 
KAT ARTIŞ TALEBİNE RED
Başoğlu ve Kırktepe'de vatandaşların satın almak istedikleri gayrimenkuller ve Taşoluk Köyü'ndeki bir gayrimenkulün satışı için, encümene yetki verildi. TaşKayrandere mevkiinde 2 kat olan imar izninin 3 kata çıkarılması talebi ise reddedildi. 
CHP MECLİSİ İZLEYECEK
Belediye Meclis Toplantısını Cumhuriyet Halk Partisi Kaynarca İlçe Başkanı Ersan Ceylan da izledi. Ceylan parti yönetimi olarak karar aldıklarını ve bundan böyle Kaynarca Belediye Meclisi Toplantılarını izleyeceklerini belirtti. 
Toplantının sonunda Belediye Başkanı Zeynur Özel, Sanayi Sitesi'nin taşınması konusundaki görüşlerini belirten bir açıklama yaptı. Özel, taşınmaya karşı olanlar olduğunu mevcut sanayinin alanının genişletilmesi konusunda çalışma başlattıklarını söyledi. / SEDAT BALTA

zeynur özel belediye meclis toplantısı
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X