Reklamı Geç
Advert

Her alanda varlar(!)

Kaynarca Turnalı Hacı Osman Akgün Ortaokulu sportif, bilimsel, sanatsal, kültürel alanlarda yeni atılımlar yaptı.

Her alanda varlar(!)
Her alanda varlar(!) Admin
Bu içerik 1973 kez okundu.
Advert

SPOR ODASI
Okulda, Kaynarca'da hiçbir okulda bulunmayan epoksi zeminli spor odasında öğrenciler daha güvenli ve sağlıklı ortamda spor yapma olanağına sahip oldular. 


OKUMA KÖŞESİ
Türkçe sınıfında okuma köşesi oluşturuldu. Puf oturma grubunda öğrencilerin keyifle kitap okumaları hedefleniyor. Sırada kütüphane var. 


BİLİMSEL ETKİNLİKLER
Sakarya Üniversitesi Ropot Topluluğu öğrencileri okula gelerek öğrencilere geliştirdikleri robotları tanıttılar. Çocuklar ilgiyle izledikleri tanıtım toplantısından büyük bir memnuniyetle ayrıldılar. 


SANATSAL ETKİNLİKLER
RESİM ATÖLYESİ
23 Nisan'da İstanbul Büyükçekmece'de açılacak "Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Resim Sergisi"nde Turnalı Hacı Osman Akgün okulu öğrencilerinin eserleri sergilenecek. 
Büyükçekmece'den gelen profesyonel resim öğretmenleri tarafından kurs verilen okul öğrencileri eğlenceli bir günün sonunda resim bilgileriyle donandılar. 


ÇÖMLEK YAPIMI
Çömlek ustaları öğrencilere çömlek hamuru hazırlanışı, şekil verilişiyle ilgli atölye çalışması yaptılar. Çok eğlenceli geçen etkinlikte çocuklar mutlu oldular. 


TİYATRO
Okulun Türkçe Öğretmeni Furkan Kaymak, okulda bir tiyatro geleneği başlattı.  çocuklarla ders dışı saatlerde tiyatro gösterisine hazırlanan oyunlar bayram törenlerinde sahneliyor. Son oyunları Çanakkale Zaferi izleyicilerden büyük beğeni aldı.  Ayrıca okulda sanatsal etkinlikler kapsamında şiir dinletileri de düzenlenmektedir. 


SPORTİF ETKİNLİKLER
ORYANTİRİNG
Akyazı ilçesinde bulunan Tabiat Parkı'na giden Hacı Osman Akgün Ortaokulu öğrencileri bir sportif alana daha el attı. Okul sporları kapsamında oryantiring müsabakasına katıldı. Bu tür etkinlikleri önemsediklerini belirten Okul Müdürü Ahmet Karagöz, "Başlamak bitirmenin yarısıdır. Bu atılan ilk adım çocuklara yeni ufuklar açacak. Okulumuzun bilimsel, sportif, sanatsal, kültürel her alanında var olmasına verdiği güçlü destekten dolayı Büyükçekmece Belediye Başkanımız Dr. Hasan Akgün'e teşekkür ederim" dedi.  


OKÇULUK
Sakarya Okçuluk Derneği sporcularını davet eden okul yöneticileri öğrencilere okçuluk deneyimini de yaşattılar. Okul Müdür Yardımcısı Hüseyin Özdemir etkinliğin öğrencileri için güzel bir deneyim olduğunu söyledi. 


MASA TENİSİ
Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen Okul Sporları Turnuvası'na katılan Turnalı Hacı Osman Akgün Ortaokulu Küçükler Tenis Takımı, 2. Küme'de kızlar kategorisinde ilk kez 1'inci olma başarısı gösterdiler. Okulun erkek takımı ise 4'üncü olma başarısı gösterdi. 


Okulun Beden Eğitimi ve Spor Öğretmeni Sema Şahin, "Masa tenisinde başlangıcı yıllar önce yapmıştık. Bu spor dalı okulumuzda artık bir geleneğe dönüştü. Çocukların koşarak, severek spor sınıfına gelmeleri beni çok mutlu ediyor. Tabi başarı çok çalışınca geliyor. Biz de dün katıldığımız müsabakada bunun sonucunu gördük. Birçok başarının ardından birincilik duygusunu da tattık. Çocuklara hayatında dönüp hatırlayacakları hoş bir anı daha kazandırdık. Biz sporcu yetiştirmiyoruz, spor yapmanın kazandırdığı sağlık, disiplin, özgüven duygularına sahip olmalarını amaçlıyoruz. Yani çocuklara sporla bir şeyler kazandırmaya çalışıyoruz." dedi. / SEDAT BALTA

Turnalı hacı osman akgün ortaokulu tenis spor sanat kültür tiyatro çömlek sema şahin oryantiring masa tenisi kitap okuma epoksi spor odası okçuluk robot bilişim bilgisayar kaynarca sakarya
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X