Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
paykwik c99 shell
Advert

Merhum Baytar Hasan Ertuğrul'un sözü mezarında ölümsüzleşti

Ertuğrul ailesi babaları Hasan Ertuğrul'un mezarını ziyaret ederek hayattayken sürekli kullandığı özdeyişi mezarına monte ettiler.

Merhum Baytar Hasan Ertuğrul'un sözü mezarında ölümsüzleşti
Merhum Baytar Hasan Ertuğrul'un sözü mezarında ölümsüzleşti Admin
Bu içerik 2323 kez okundu.
Advert

antalya escort

1964 yılında Kaynarca’ya atanan ve 1969 da emekli olan baytar Hasan Ertuğrul’un ebedi istirahat gâhi Kaynarca’daki özel aile mezarlığındadır. 29 Nisan 2018 tarihinde  adı geçenin oğlu olan yazarımız Op. Dr. Aytekin Ertuğrul eşi  ve Kaynarca’da ayni tarihlerde görev yaptıkları hakim  İsmail Ersan ile  birlikte kaynarcaya gelmişlerdir. Büyük oğlu Kaynarca belediyesi fen işleri müdürlüğünden emekli Gültekin Ertuğrul  başta olmak üzere çocukları gelinleri damatları ile toplanarak Hasan Ertuğrul’un mezarına kendisine ait olan ve hayatta çok severek kullandığı okumakla ilgili öz deyişini “ Okuyun, okuyarak zarar uğramış hiç kimse yoktur” ebedi istirahat gahına  monte etmişlerdir. Bu arada dualar edilmiş, ruhuna Fatihalar okunmuştur.
Gazetemiz yazarı Op. Dr. Aytekin Ertuğrul gazetemize şu açıklamayı yapmıştır: "Daha önce Kaynarca Haber gazetesinde kısa bir öz geçmişini ağabeyim Gültekin Ertuğrul ile birlikte hazırlamış ve yayınlamıştık. Bu yazıyı  “ Karanlıktan çıkış yolu vardır” adlı siyasi denemeler kitabımıza da almıştık. Bu kitabı Prof. Dr. Tahir Hatiboğlu  kadim dostumuza da vermiştim. O babamın “ Okuyun, okuyarak zarara uğramış hiç kimse yoktur” sözünü çok beğenmiş ve mezar taşına da yazılmasını bize önermiştir. Biz de ağabeyim kardeşlerim ve yeğenlerimle  bu sözün mezar taşına yazılmasını ve  mezarından da insanlarımıza ışıklar saçmasını  arzu ettik."
Kaynarca haber olarak kalanlarına baş sağlığı ve uzun ömürler, Hasan amcamıza Allah’ın rahmetini esirgememesini dileriz. / SEDAT BALTA

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X