Advert

Kaynarca'nın kurtuluşu kutlandı

3 Mayıs Kaynarca’nın Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 98. Yıldönümü ilçede düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlandı. Belediye Başkanı Murat Kefli günün anlam ve önemini belirten konuşma yaptı.

Kaynarca'nın kurtuluşu kutlandı
Kaynarca'nın kurtuluşu kutlandı Admin
Bu içerik 1479 kez okundu.
Advert

Kaynarca Hükümet Konağı önünde düzenlenen ilk törende Belediye Başkanı Murat Kefli tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu. Daha sonra Belediye binasında Başkan Murat Kefli tebrikleri kabul etti. Konuklarıyla yakından ilgilenen ve uzun süre ayakta bekleyen Murat Kefli, ısrarlar üzerine koltuğuna oturdu. Kefli, "Atalarımızın bize bıraktığı bu güzel yurtta biz de inşallah onlara layık nesiller oluruz.Nesiller yetiştiririz" dedi.

 
MURAT KEFLİ'NİN KONUŞMASI
Kutlamalara Atatürk İlkokulu bahçesinde devam edildi. Kaynarca Belediye Başkanı Murat Kefli günün anlam ve önemini belirten konuşmasında, "Bundan 98 yıl önce güzel ilçemiz Kaynarca'mızda, memleketimizin zor sıkıntılı süreçlerinde, 1912'den 1920'ye kadar süren Trablusgarp'tan başlayan Balkanlar'da devam eden 1. Dünya Savaşı ile zirveye çıkan yaklaşık 10 yıllık uzun bir savaş ve mücadeleden sonra milletimiz ciddi anlamda sıkıntı, harap ve bitap durumdayken bütün vahşi batılı güçlerin hep birlikte yurdumuza saldırması sonucu bizim bölgemizde yaklaşık bir yıl gibi 25 Mart 1920'den, 15 Nisan 1921'e kadar birinci isyan yine 30 Nisan 1921'den 3 Mayıs 1921'e kadar 3 günlük ikinci kez işgal altında kalmış, ama milletimiz tarihin her döneminde olduğu gibi en zor gününde memleketin erkekleri Trablusgarp'ta, Balkanlar'da, Çanakkale'de, Galiçya'da, Yemen'de, Hicaz'da, Irak'ta, Kafkaslar'da, Sarıkamış'ta, Allahu Ekber Dağları'nda şehit düştü memlekette erkek nüfusunu, çalışabilecek askere gidecek nüfusun kalmadığı en zor günlerde bile kahraman milletimiz, ecdadımız, atalarımız, milli birlik ruhuyla birlikte, tekrar kükremiş Batı'nın en güçlü devletlerini, ordularını, tarihe gömmüşler" dedi.


Törende AKP Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz ve İstanbul Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun kutlama mesajları okundu. 
KEŞKEK İKRAMI
Kaymakam Mehmet Ali Karatekekili, ilçe protokolü, gaziler, öğrenciler ve vatandaşların katıldığı programda; öğrenciler şiirler okuyup çeşitli gösteriler sundu. Büyükşehir Belediyesi Mehter Takımı'nın konserinden sonra vatandaşlara ve öğrencilere dartılı keşkek ikramında bulunuldu. / Sedat Balta

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kaynarca'da aile hekiminde korona virüsü tespit edildi
Kaynarca'da aile hekiminde korona virüsü tespit edildi
Pazar yerine aynı anda 200 kişiden fazla alınmayacak
Pazar yerine aynı anda 200 kişiden fazla alınmayacak