Advert

"Kaynarca yol geçen hanı değil(!)

Sakaryalı basın mensuplarının kendisine yaptığı ziyarette görüşlerini açıklayan Belediye Başkanı Murat Kefli, borçlu belediye devralmaktan, Zeynur Özel'in giderayak niteliksiz elemanları işe almasına, belediye'de alışılagelmiş düzensiz programsız işlere son vereceğinden, ağır tonajlı araçların yasaklanacağına, derenin ıslahından, AKP'nin Kaynarca'da niye düştüğüne kadar pek çok konuda düşüncelerini paylaştı.

Admin
Bu içerik 7188 kez okundu.
Advert

Belediye Başkanı Murat Kefli, kendisini ziyaret eden basın mensuplarına borçlu bir belediye aldıklarını, ancak sorunu ek kaynaklarla çözeceklerini belirterek, "Bu sorunun üstesinden geleceğiz. Şimdiden 250 bin liralık ek kaynak bulduk" dedi.
BORÇLU BELEDİYE DEVRALDIK 
Farklı konularda görüşlerini dile getiren Başkan Kefli, ilçede 120'nin üzerinde ruhsatsız işletme olduğunu ifade ederek, "İstanbul'dan Kaynarca'ya gelen bir çok işadamı ve işletme var. Bu kişiler gelişi güzel şantiye kurmuş, prefabrik kurmuşlar. Öyle olmaz, hepsini düzene sokacağız. Burası yol geçen hanı değil” diye konuştu. 
GİDERAYAK NİTELİKSİZ ELEMAN ALINDI
Eski Belediye Başkanı Zeynur Özel tarafından işe alınan 10 sözleşmeli eleman hakkında ise şöyle konuştu:  ”Giderayak belediyeye alınan 10 civarında niteliksiz elemanları farklı alanlarda eğitmek suretiyle, nitelikli hale getirmeyi, aktif elemanlarımızın da mesailerindeki verimliliklerinin artırılması için çalışacağız. Bu arada işçilere 10 bin liralık iyileştirme yapılmış, yükümüz gerçekten ağır."
AKP'NİN OYU NİYE DÜŞTÜ?
Murat Kefli kendisine sorulan yüzde 80'nin üstündeki ittifak oyunun niye yüzde 45'lere düştüğünü ise şöyle açıkladı:“Önüme gelen kişiye söz vermedim. Kimsenin usulsüzlüğüne göz yummayacağımı seçim arifesi, kahvelerde meydanlarda söyledim. Bana kimse uyduruk ve gerçek dışı işlerle gelmesin. ‘Bana dürüst yönetim adaletli yönetim için oy verecekseniz verin’ dedim. Haliyle şimdi usulsüz ve farklı düşüncede olanlar karşıma gelemiyorlar.” 
DÜZENSİZLİĞE SON VERECEĞİZ
Kefli sohbette ayrıca kapalı pazar yerinde içki içilmesine izin vermeyeceklerini, aksini yapacakları ifşa edeceklerini, taş ocakları açarak belediyeye ek gelir yaratacaklarını, OSB ve ilçe merkezinde ağır tonajlı araçların geçişine izin vermeyeceklerini söyledi. 
Kaynarca'nın yararına olan tüm hamleleri yapacağını belirten Kefli, " Alışıla gelmiş düzensiz ve programsız işlere son vereceğiz diyen Kefli, “Biz bu yola girerken çok kararlı olduğumuzu söyledik. Bu yoldan bizi kimse alıkoyamaz. Arzu ettiğimiz Kaynarca’nın menfaatine olan tüm hamleleri başlatacağız. Bunları gerçekleştirdiğimizde herkes Kaynarca’ya farklı bakacaktır bundan emin olun. Beş yıl sonra ya bizi alkışlarlar ya da kötüleyecekler” dedi.
DERE ISLAHI
Yılda iki kez sele neden olan Seyran Deresi'nin ıslahıyla ilgili yapacakları çalışmalar hakkında bilgi veren Başkan Kefli: "Derenin ıslahı kesinlikle yapılmalı. Bakanımız ile bu konuyu görüştük gereğini yapacağına inanıyoruz. Yapmazsa kendi imkânlarımız ile yaparak, bu kabustan Kaynarca’yı kurtaracağız” diye konuştu. / Sedat Balta

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Kaynarca sevdalısı     2019-08-25 Bu haberi tabiki aylar sonra 25,08,2019 tarihinde gördüm,Murat Kefli'nin söylediklerine güldüm,kaynarca Belediyesini borçlandıran kim,senin partinin belediye başkanı,sonra senin görevin neydi ilçe başkanıydın,her yapılan işten haberiniz var,Ucuz basit siyaset yapmayın,ayrıca oy oranınız neden düşmüş e gelince eğitim arttıkca oy oranınız düşecektir,bence okulları kapatın,gelecek secimi alabilmek için.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Panik yapma sofranı boş bırakmayacağız
Panik yapma sofranı boş bırakmayacağız
Hastanelerde önemli düzenleme!
Hastanelerde önemli düzenleme!