Advert

Çiftçi kan ağlıyor Tarım İl Müdürü sessizliğini koruyor

Çiftçiler, fındık başta olmak üzere birçok ağaç ve bitki türüne verdiği zararla ciddi ekonomik kayıplara sebep olan Amerikan beyaz kelebeği sorununa çözüm beklerken Sakarya Tarım İl Müdürü Mehmet Erdemir’in konu ile ilgisiz kalması tepki çekti.

Çiftçi kan ağlıyor Tarım İl Müdürü sessizliğini koruyor
Çiftçi kan ağlıyor Tarım İl Müdürü sessizliğini koruyor Admin
Bu içerik 2163 kez okundu.
Advert

ULUSAL BASINA KADAR ÇIKTI

Kaynarca, Karasu ve Kocaali’de görülen “Amerikan beyaz kelebeği” ile çiftçilerin ilaçlı mücadelesi yetersiz kaldı. Zor durumda olduğunu belirten çiftçilerin feryatları birçok ulusal gazete ve haber sitelerine konu olurken Sakarya Tarım İl Müdürü Mehmet Erdemir’in konu ile ilgisiz kalması tepki çekti. 3 yıldır soruna çözüm beklediklerini belirten fındık üreticileri Amerikan beyaz kelebeği yüzünden çok düşük verim aldıklarını belirtti. Yetkililerden bu konuda yardım isteyen çiftçiler Tarım İl Müdürünün bu konuda bilinen bir çalışması olmamasını kınadı.

NEDEN AÇIKLAMA YAPMIYOR?

Konu ile ilgili Kocaali Ziraat Odası Başkanı Tamer Tunca ve SATSO 1.Meslek Komitesi başta olmak üzere konunun bu kadar gündemde tutulmasına rağmen Tarım İl Müdürü Mehmet Erdemir’in konuya neden bu kadar ilgisiz kaldığı ve açıklama yapmadığı merak konusu. İl Müdürlüğünün sitesinde Mayıs ayında yayınlanan mesajda, “Söz konusu hastalık ve zararlılarına ilişkin mücadele zamanı ve yöntemleri tüm Çiftçilere duyurulmak üzere tüm Mahalle Muhtarlıklarına gönderilmiştir” ifadelerine yer verilirken Müdür Erdemir’in sahada görülmemesi ve bugüne kadar şehre katkı sağlayacak bir projesinin duyulmaması dikkat çekti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sakarya'da en çok vakanın olduğu ilçeler!
Sakarya'da en çok vakanın olduğu ilçeler!
Kamu kurumları dezenfekte edildi.
Kamu kurumları dezenfekte edildi.