Advert

Kaynarca'daki 2 yüksek okul için öğrenci kontenjanı açıklandı

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi'ne (SUBÜ) bağlı iki yıllık Kaynarca Seyfettin Selim Meslek Yüksek Okulu ve dört yıllık Kaynarca Uygulamalı Bilimler Yüksek Okulu için YÖK'ün açtığı kontenjanlar belirlendi.

Kaynarca'daki 2 yüksek okul için öğrenci kontenjanı açıklandı
Kaynarca'daki 2 yüksek okul için öğrenci kontenjanı açıklandı Admin
Bu içerik 4103 kez okundu.
Advert

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) Kaynarca Seyfettin Selim Meslek Yüksek Okulu bu yıl 5 bölüme toplam 200 öğrenci alacak. 
TYT puan türüne göre öğrenci alacak Seyfettin Selim Meslek Yüksek Okulu'nda her bölüm için 40'ar kontenjanlar ayrıldı. Öğrenci alınacak bölümler şunlar: Bilgisayar Destekli Tasarım ve Animasyon, Bilgisayar Programcılığı, İşletme Yönetimi, Maliye, Maliye (İkinci Öğretim)
Okul geçen yıl YKS puanına göre 1 milyon 49 bin ile 1 buçuk milyon arasında başarı sırası ile öğrenci almıştı. En küçük YKS puanı Bilgisayar Destekli Tasarım ve Animasyon Bölümü için 235, Bilgisayar Programcılığı için 235, Maliye bölümü için 204 puan olarak gerçekleşmişti. Okul bu yıl ilk kez İşletme Yönetimi bölümü için kontenjan açtı. 
DÖRT YILLIK OKUL
Kaynarca Uygulamalı Bilimler Yüksek Okulu kurulduğunda 4 bölüm açılması hedeflenmişti. Ancak tek bölümle başladığı öğrenim hayatına aradan yıllar geçmesine karşın tek bölüm olan Uluslar Arası Ticaret ve Lojistik Bölümü ile devam ediyor. Diğer bölümler için bu yıl da kontenjan ayrılmadı. Yüksek okul tek bölüm için 60 öğrenci kontenjanı açtı. Dört yıllık okulun 2 Okul birincisi kontenjanı bulunuyor. Eşit Ağırlık Puanı ile öğrenci alacak okul geçen yıl en düşük 234 puanla öğrenci almıştı./ Sedat Balta 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Panik yapma sofranı boş bırakmayacağız
Panik yapma sofranı boş bırakmayacağız
Hastanelerde önemli düzenleme!
Hastanelerde önemli düzenleme!