MÜSİAD Yönetimi Kaynarca'yı ziyaret etti

Müstakil Sanayici İşadamları Derneği (MÜSİAD) Sakarya Şubesi Başkanı Yaşar Coşkun ve Yönetim Kurulu üyeleri Karasu, Kocaali ve Kaynarca’da bir takım ziyaretler yaptılar. Heyet Belediye Başkanı Murat Kefli'ye de tebrik ziyaretinde bulundu.

MÜSİAD Yönetimi Kaynarca'yı ziyaret etti
MÜSİAD Yönetimi Kaynarca'yı ziyaret etti Admin
Advert

Haftalık Toplantılarını Salı günleri gerçekleştiren MÜSİAD Sakarya Şubesi bu haftaki toplantılarını Karasu’daki bir otelde gerçekleştirdi. Ev sahipliğini İsmail Filizfidanoğlu’nun yaptığı toplantının ardından, Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar’a, Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı’ya, Karasu Kaymakamı Aziz Mercan’a ve Kaynarca Belediye Başkanı Murat Kefli’ye hayırlı olsun ziyaretinde bulundular.
 
‘HAYIRLI OLSUN’ 
MÜSİAD Başkanı Yaşar Coşkun ve Yönetim Kurulu Üyeleri Belediye Başkanlarına yeni görevlerinde hayırlı olsun ziyaretinde bulunarak başarı dileklerini iletti. Ziyaretler için çok memnun kaldıklarını dile getiren Belediye Başkanları MÜSİAD’a çalışmalarından ve çabalarından dolayı teşekkür ettiler.
 
KARASU LİMANI’NI ZİYARET ETTİLER  
Ziyaretlerine Karasu Limanıyla devam eden MÜSİAD, Karasu Limanı İşletme Müdürü Gökçen Erdem’le Liman hakkında istişarelerde bulundu. Erdem: “Marmara Bölgesi’nin Karadeniz’e açılan kapısı konumundaki Karasu Limanı, toplam 250.000 m² alan içerisinde 1108 metre yanaşma yeri ve 11 metre su derinliği ile kaliteli ve müşteri odaklı hizmetler sunmaktadır.
Konumu gereği, İstanbul Boğazı’ndaki gemi trafiğinin azalmasını sağlayan Karasu Limanı, aynı zamanda taşıma maliyetleri ve taşıma sürelerinin azalmasına da önemli katkılar sağlamaktadır. Hinterlandında Türkiye ekonomisine önemli katkı sağlayan Sakarya ve Kocaeli sanayi bölgelerini barındıran Karasu Limanı, Demiryolu bağlantısı sayesinde müşterilerine güvenli, çevreci ve hesaplı intermodal ve multimodal taşıma alternatifleri sunmaktadır” dedi.

Aktardığı bilgiler ve ev sahipliği için İşletme Müdürüne teşekkür eden MÜSİAD Başkanı Coşkun, demiryolunun da faaliyete geçmesi halinde  Karasu’ya ciddi yatırımlar olacağını belirterek, ihracatın karasu  limanından gerçekleştirilmesi ile alakalı üyelere bilgilendirmeler  yapılacağını ve Karasu için katkıda bulunacaklarını ifade etti.
FABRİKA VE TESİS GEZİLERİ
Ziyaretlerine 180.000 m² alanda hizmet veren Gazi Metal Tesisi ile devam eden MÜSİAD Sakarya Şube Başkanı Yaşar Coşkun ve Yönetim Kurulu Üyeleri fabrikayı dolaşarak yapmış olduğu üretim hakkında detaylı bilgiler alarak, çalışmalarında başarılar diledi.
Son olarak Karasu’da inşaatı devam eden BMC firmasını ziyaret ederek, Proje Müdürü Özer Tatar’dan çalışmaları hakkında bilgi alarak, BMC’nin Karasu’da başlattığı bu girişimin ilimizin kalkınması için çok büyük bir fayda sağlayacağını dile getiren MÜSİAD Başkanı Coşkun, Türkiye’nin savunma alanında can damarı olma yolunda ilerleyen BMC, bölgenin yapısı, Karasu Limanının, Karayolu ve Demiryolu bağlantı yollarıyla sevkiyat konusunda zorluk yaşanmayacağı için İlçemiz için kurulmasında doğru bir karar oldu.
 
‘MİLLİ ÜRETİM ÇOK ÖNEMLİDİR’ 
Eminim bu fabirka ile birlikte birçok yatırım ilçede yerini alacaktır. Bir yere yatırım varsa faydalı olsun isteriz. Karasu’ya, Sakarya’ya Türkiye’ye faydası olsun isteriz." Milli üretim, milli hedefler doğrultusunda çok önemlidir" ifadelerini kullandı.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Burada genç çalışmıyor çünkü tedbir yok. Oraya ancak muhtaç olan biri gider''
 İlçe kongreleri Kaynarca ile başlayacak
İlçe kongreleri Kaynarca ile başlayacak