Advert

Kaynarca'daki Korono olayı hakkında açıklama

İl Sağlık Müdürü Aziz Öğütlü, Kaynarca'daki Korono olayıyla ilgili açıklama yaptı.

 Kaynarca'daki Korono olayı hakkında açıklama
 Kaynarca'daki Korono olayı hakkında açıklama Admin
Advert
Haberin videosu için tıklayın!


İl Sağlık Müdürü Aziz Öğütlü, bakanlığın corona konusunda çok hassas olduğunu ve gerekli tedbirlerin alınarak hastaların naklinin yapılmasını istediğini belirterek “Kaynarca’da hastaneye müracaat eden hastamızın 3 aydır öksürük şikayeti varmış. Ancak Umre ziyaretinde öksürüğünde artış olmuş. Hekim arkadaşlarımızda hastanın tetkiklerinin yapılması için Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne nakledilmesini sağladılar. Testlerin sonucuna göre durumu bakanlığımıza bildiriyoruz. Bu işlem spesifik değil her gün yapıyoruz. Hastalarımızın test sonuçları şimdiye kadar hep negatif çıktı. Biz tedbirimizi almak durumundayız.” dedi.
Kaynarca’da yaşayan ve Umre’den dönen bir şahıs öksürük şikayeti artınca hastaneye müracaat etti. Kaynarca ilçe Hastanesi’nde ki hekimler coronavirisü şüphesiyle hastanın Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne nakledilmesini istedi.
Negatif basınçlı sedyeyle hastanın nakli yapıldı. İzolasyonlu odada müşade altına alınan hastanın kimlik bilgileri açıklanmazken, test sonucuna göre hareket edileceği bildirildi. / SEDAT BALTA

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Sex izle
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
4 Günlük sokağa çıkma yasağında üreticilerimiz muaf
4 Günlük sokağa çıkma yasağında üreticilerimiz muaf
ÖSYM'den sınav takviminde değişiklik
ÖSYM'den sınav takviminde değişiklik