Grup Başkan vekilinin ilinden Kılıçdaroğlu'na oy yok
Sedat Balta

Grup Başkan vekilinin ilinden Kılıçdaroğlu'na oy yok

GRUP BAŞKAN VEKİLİ'NİN İLİNDEN KILIÇDAROĞLU'NA OY YOK 
Cumhuriyet Halk Partisi'nin 3 ve 4 Şubat tarihlerinde yapacağı 36. Olağan Kurultayı'nda Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'na Grup Başkanı Engin Özkoç'un seçim bölgesi Sakarya'dan oy yok
Kurultay'da Sakarya'dan 15 kişi oy kullanacak. Biri CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun yakın çalışma arkadaşlarından CHP Grup Başkan Vekili Sakarya Milletvekili Engin Özkoç; kendisi milletvekili olarak doğal delege. 
Sakarya İl Kongresi'nde seçilen 14 kurultay delegesi 12'sinin verdiği fotoğrafla yayınladıkları deklarasyonla Muharrem İnce'yi destekleyeceklerini açıkladılar. 
Erdoğan Isır ve ekibi önce CHP ilçe kongrelerinde delege çoğunluğunu, daha sonra Sakarya il Kongresi'ni kazanarak il yönetimini ve kurultay delegeliklerini kazandı. 
Isır ve ekibi ardından İl Gençlik Kolu Başkanı Başkanı ile Sakarya İl Gençlik Kollarında, önceki günde Azize Çeroğlu ile İl Kadın Kolları'nda parti yönetimine tamamen hakim oldu. 
BARAJDA ŞOK GELİŞME
Sakarya'da verimli tarım toprakları, dereler, doğa, sanayinin ve devletin işbirliği ile katlediliyor. Son gelişme devletin kendi koyduğu kurallara uymadığını da göstermesi bakımından çarpıcı. 
Kaynarca'da 2 köyü, Kandıra'da 11 köyü haritadan silecek, verimli toprakların yok olmasına neden olacak Yırtmaçdere Barajı'nın ÇED toplantılarının Kaynarca ayağı köylünün tepkisiyle yapılmasına karşın ÇED sürecinin devam ettirilmesi yalnız toprakların değil hukuğun da elde gittiğini gösteriyor. 
Orman ve Çevre Bakanlığı tarafından "Nilüfer Şenliği" yaparak dünyaya tanıtılmak istenen, korunuyormuş gibi yapılan Acarlar Longozu da bu yanlış kararlarla mahvolacak! Devletin bir bakanlığının koruduğunu başka bir bakanlığı aksini yaparak bozuyor. 
BU NE PERHİZ BU NE LAHANA TURŞUSU
grup porno Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu dedirten bu uygulamalarla Acarlar Longozunu besleyen dereler yok edilmek, kirletilmek isteniyor. 
Yok edilmek istenen Kaynarca ve Karasu'daki Acarlar Longozunu bilmeyenler için Orman ve Bakanlığının internet sitesinde yer alan bilgi şöyle: "Acarlar Gölü Longoz Ormanı, Sakarya Nehri Havzası’nda Karasu ile Kaynarca ilçeleri içerisinde yer almaktadır. İçi ormanla kaplı bu göl, Karadeniz’e paralel olarak konumlanmış, denize 2 km mesafede, 12 km uzunluğunda ve 1 km ile 1.5 km genişliğinde bir sulak alandır. Sulak alanın deşarjı Sakarya Nehri’ne, oradan da Karadeniz’e boşalmaktadır.
Sahanın 1576 Ha.lık kısmı Genel Müdürlükçe 1976 yılında sülün ve su kuşlarını korumak maksadıyla “Yaban Hayatı Koruma Sahası” olarak ilan edilmiştir. 2004 yılı başında saha sınırları yeniden gözden geçirilmiş, 2517 hektar olarak yeniden sınırları düzenlenerek Yaban hayatı geliştirme sahası olarak tescil edilmiştir. Yayın, kızılkanat, sazan gibi balık türleri mevcuttur. Ayrıca tavşan, tilki, yaban domuzu, gelincik, doğan ve sincap faunayı zenginleştirmektedir. Kuş tespit çalışması edinilen bilgilere göre Acarlar Gölü yaban Hayatı Koruma Sahasında 235 farklı kuş türünün yaşadığı tespit edilmiştir. 
Ayrıca; Acarlar Gölü’nün tamamı (2.800 hektarlık alan), Kültür Bakanlığı, Bursa Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu tarafından 25.06.1998 tarihinde, “1. Derece Doğal Sit Alanı” olarak ilan edilerek mutlak koruma altına alınmıştır. 
Sulak Alanların Korunması Yönetmeliği hükümleri kapsamında ve Ramsar Yönetim Planlaması Rehberi esas alınarak hazırlanmış ilk beş yıllık Acarlar Longozu Yönetim Planı ve Acarlar Longozu Sulak Alan Koruma Bölgeleri sınırları Ulusal Sulak Alan Komisyonu tarafından 02 Nisan 2009 tarihinde onaylanarak bir bütün olarak kabul edilmiştir. 
Birinci 5 yıllık uygulama döneminin sona ermesine revize edilen 2016-2020 Dönemi Acarlar Longozu Sulak Alan Yönetim Planı Ulusal Sulak Alan Komisyonu’ nun 24 Aralık 2015 tarihli toplantısında onaylanarak yürürlüğe girmiştir."
İletişim bilgilerim: sedatbalta@hotmail.com - watshap hattı 0543 875 75 84 - twitter.com/sedatbalta1 - www.facebook.com/sedat.balta.12 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Burada genç çalışmıyor çünkü tedbir yok. Oraya ancak muhtaç olan biri gider''
 İlçe kongreleri Kaynarca ile başlayacak
İlçe kongreleri Kaynarca ile başlayacak