Kandırıldık kandırıldık koştuk ardından yorulduk
Sedat Balta

Kandırıldık kandırıldık koştuk ardından yorulduk

KANDIRILDIK KANDIRILDIK KOŞTUK ARDINDAN YORULDUK
 Vatandaşı gelen dolandırıyor, giden dolandırıyor(!) Çiftlik gibi ülke olduk. Vatandaşımızın her şeye kanmakta üzerine yok. Kandırılıp duruyoruz. Düzmece şirketin sahibi Niyazi Karakoç yüzmilyonlarca lirayla tüydü. 
Son vurgun Çiftlik Bank'ın önlenemeyen batışı(!) Türkiye'de 500 bin kişinin üye olduğu şirketin Sakarya Taraklı'da tavuk çiftliği de bulunuyor. 
FETÖ çetesinin devletin yönetimini ve vatandaşları kandırmasından sonraki en büyük kandırılma olayı...
ÇİFTLİK BANK SİSTEMİ
Köy özlemi çeken, haybeden para kazanmak isteyen saftirik insanlarımıza bu proje şu sözlerle yutturulmuştu:‘’Çiftlik Bank kendini ne kadar bir oyun olarak tanımlasa da aslında büyük karlar elde edebileceğiniz bir yatırım aracıdır. Yaptığınız gerçek yatırımlar ile çeşitli hayvanlar satın alabiliyorsunuz ve Çiftlik Bank sitesine yapacağınız düzenli ziyaretler ile gerçek para kazanıyorsunuz. Çiftlik Bank ise sizin yaptığınız yatırımları gerçek anlamda hayvan ve arazi satın alımları ile değerlendiriyor. Sistemde hayvanların ömrü genel olarak 365 gündür. Saanen keçisi bu konuda istisnadır ve ömrü 700 gündür. 
KREDİ BORCU BORÇ DEĞİLMİŞ
Sakarya'nın en yüksek karar olma organı Büyükşehir Belediye Meclisi'nde konuşulanlar Aziz Nesin öykülerini aratmadı. 
Başkan Zeki Toçoğlu, Sakarya Büyükşehir Belediyesi'nin Türkiye'nin en borçlu belediyeleri arasında gösteren haberleri yorumladı. Özetüle, "Onlar borç değil kredi" dedi. Toçoğlu'nun bu yorumu, zam değil fiyat güncellemesi denmesi gibi birşey!
Büyükşehir'in 830 milyon lira kredi borcunun 'borç' sayılmaması bankalara kredi kartı borcu bulunan binlerce Sakaryalı vatandaşı da rahatlatacaktır. Ama bunu icra dairelerine anlatmak biraz zor olacak(!)
Taçoğlu, raylı sistem, tren yolu gibi konulardaki başarısızlıklarına kılıf bulmakta da yaratıcı; sorunun kaynağı Demiryollarındaki tutucu bürokratlar...
Büyükşehir Belediye Başkanı böyle konuşur da Ulaşım Daire Başkanı durur mu. O da çok maharetli, 'Şehir Paylaşmaktır' sloganıyla başlatılan trafik güvenliği projesinde trafik sorununu, "Refah seviyesindeki artışa ve herkesin araç sahibi olmasına" bağlamış. 
Eski Maarif Nazırı (Milli Eğitim Bakanı) Emrullah Efendi´nin "Şu mektepler olmasaydı, ben bu maarifi ne güzel idare ederdim" sözüne benzemiş. Şu otomobiller olmasaydı ulaşımı ne güzel idare ederlerdi...
KAYNARCA YEDEK KULÜBESİNDE
Kaynarcalı yedek kulübesinde. AKP'li Kaynarcalı siyasiler yönetim kurulu yedeklerine bile giremediler ancak Disiplin Kurulu ve Büyük Kongre delegeleri yedeğinde yer bulabildiler. Kaynarca'da AKP'de siyaset yapan isimler arasında 50 kişilik yönetim kuruluna girme yetkinliğine sahip isim yok muydu?
İl Başkanı Fevzi Kılıç, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu kongre konuşmalarında sürekli, "Sakarya kardeşlik coğrafyasıdır" deyip durdular ancak demek ki bazı kardeşler üvey kardeş(!) Hani Sakarya'nın demografik yapısına uygun davranılacaktı. Lafta kaldı. 
Sezai Akyol, Evren Çakırsoy, eski gençlik kolu başkanı Yusuf Demir listede yok
isimleri Kaynarca Belediye Başkan adaylığı için geçen AKP Kaynarca ilçe Başkanı Murat Kefli Genel Kongre yedeği, Ali Yoldaş disiplin kurulu yedeği.
Görevden alınan İl Başkanı disiplin kurulu başkanı. Parti içi disipline uymadığı için apar topar görevinden alınan istifaya zorlanan eski İl Başkanı Davut Terzioğlu ile partisi arasında buzlar eridi. 
Eski ilçe başkanları Osman Çelik (Serdivan), Nazmi Bostancı (Sapanca) ve Muhittin Irmak (Geyve) AKP İl yönetimine giremedi. 
Sakarya Milletvekilleri Aliihsan Yavuz, Recep Uncuoğlu ve Ayhan Sefer Üstün'ün bazı etkili isimleri çizerek yönetime girmesine izin verilmediği iddiaları var. Belli ki milletvekilleri kendilerine rakip istemiyorlar. Düşük profilli isimleri desteklemelerinden bu anlaşılıyor. 

GÜNÜN SÖZÜ: "Cahili kandırmak kolaydır,zor olan kontrol edebilmektir."Kahraman Tazeoğlu
"İnsanları kandırmak,kandırılmış olduklarına ikna etmekten daha kolaydır."Mark Twain

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Burada genç çalışmıyor çünkü tedbir yok. Oraya ancak muhtaç olan biri gider''
 İlçe kongreleri Kaynarca ile başlayacak
İlçe kongreleri Kaynarca ile başlayacak