Advert
Advert
Kaynarca'nın başarılı Belediye Başkanı
Sedat Balta

Kaynarca'nın başarılı Belediye Başkanı

Bu içerik 2808 kez okundu.

KAYNARCA'NIN BAŞARILI BELEDİYE BAŞKANI
Kaynarca Belediye Başkanımız telefonla aradı bir süre sohbet ettik. Çalışmaları hakkında bilgi verdi. Başkan halkla birlikte verdikleri toprak mücadelesini kazanmanın haklı gururunu taşıyor, "Bir karış toprak vermem diyen Kaynarcalıların başarısıdır bu" diyor ancak bu mücadeleye liderlik eden Kaynarca Belediye Başkanı tebriği hak ediyor. Kaynarca halkı adına mahkemeye dava açan Belediye Başkanı, örnek alınacak bir mücadelenin liderliğini yaparak hukuk savaşımını kazandı. 
Kaynarca gençliğine ve çocuklarına 10 bin kitaplık kütüphane kazandırması çok önemli bir kazanç. İlçenin içinden geçen pırıl pırıl deresi, tertemiz sokakları ve kaldırımlarıyla, adını hak eden suları ile Kaynarca yaşanacak bir yer. 
Derenin kenarında  ailenizle oturabileceğiniz yeni yaşam alanları planlanıyor, Mayıs ayına yetişmesi bekleniyor. 
Kütüphane söyleşilere, eğitimlere, kurslara, kitap okuma, Atatürk'ün eşsiz eseri Nutuk okuma günleri, masal okuma gibi kültürel etkinliklere ev sahipliği yapıyor. Kaynarcalı ev kadınları ödünç kitap alıyor, öğrenciler ders tekrarını kütüphanelerinde yapıyor. Kaynarca halkı ülkemizin en çok okuyan ilçelerinden birisi. 
Kaynarca'nın çocukları gençleri Atatürk'ün aydınlık izinde yürümeye devam ediyor. 
Belediye başkanı kültüre, sanata, spora özel önem veriyor. Belediye'nin ekmek fırınından ihtiyaç duyanlara ücretsiz ekmek dağtımı yapılıyor.
Klasik belediyecilik çalışmalarıyla yetinmeyen Belediye Başkanı, çiftçiliğin yaygın geçim kaynağı olan Kaynarcalıların ikinci mahsulü alabilmeleri için çaba gösteriyor, destek veriyor.  
İnsan odaklı, çevreye duyarlı çalışmalarıyla herkesin takdirini kazanıyor. 
Kaynarca gençlerine spor yapacak tesisler kazandırılmış. Kaynarca Spor Süper Amatör Küme'de başarılı maçlar çıkarıyor. 
Bir bölgenin en önemli kaynağı ne toprak altındaki altındır, ne de petrol. Ne verimli topraklardır, ne ormanları. Bir bölgenin en önemli kaynağı insan kaynağıdır. 
Kaynarca bunun örneği.
Gelişmişlik nüfusa endekli değil Kaynarca bunu 2 bin 300 nüfusuyla başarıyor. 
Küçük bir beldenin adını tüm dünyaya tanıtıyor. Google Kaynarca Beledesi yazdığınızda örneğin Kırklareli Kaynarca Belediyesi çıkıyor. 
Kırklareli Pınarhisar ilçesi Kaynarca Beldesi Belediye Başkanı Serdar Türker, beni düzenledikleri Su Festivali'ne davet etti.  Nazik davetini memnuniyetle kabul ettim. Doğduğum ve yaşadığım ilçeyle aynı adı taşıyan beldeyi tanımayı ben de çok isterim. 
CEMAAT KERMESLERİNE GÜCÜNÜZ YETER Mİ?
Bir insanın dilinden din, iman, milliyetçilik düşmüyorsa orada kesinlikle bir kandırmaca, bir hile vardır. O tür insanlardan uzak durmalı. En büyük kandırmacalar buralardan çıkıyor. Kutsalları kullanarak insanlar mağdur ediliyor. 
En son yaşanan Çiftlik Bank soygununda vatandaşların nasıl kandırıldığı ortada: Dolandırıcı Tosun nasıl da şişiniyor. Yok efendim Fatih'in İstanbul'u fethettiği yaştaymış. Biraz dincilik, biraz mehter marşı, biraz osmanlıcılık gelsin cukkalar. 
Şehitlerimiz ve gazilerimizde aynı şekilde sömürülüyor. Adapazarı Belediyesi önüne kermes adı altında çadırlar kurulmuş, kazancın bir bölümü şehit ve gazi yakınlarına verilecek denilerek vergisiz, emeksiz, esnafa haksız rekabet yaparak üstelik sağlıksız ürünler satarak vurgun vurulmak isteniyor. 
Sakarya'nın her ilçesinde benzeri kermeslerle halkımızın dini duyguları, sehit ve gazilerimiz, bayrağımız, Türklüğümüz sömürülmüştü. 
Neyse ki bu kez Sakarya Esnaf ve Sanatkar Odaları Birliği Başkanı Hasan Alişan duruma seyirci kalmadı gerekeni yaptı. Yapılan denetimlerde peynir, sucuk ve etlerin sağlıksız bulunması kapatmayı sağladı. 
Ama bu durum Belediye'nin daha önce verdiği izni haklı göstermez. Yalnız Adapazarı Belediyesi değil hemen her belediye bunlara göz yumuyor. 
Kermes adı altında cemaatlerin açtığı kermeslere ise ses çıkarılamıyor. SESOB Başkanı Hasan Alişan daha cesur olmalı. Cemaat kermeslerine karşı da kararlı bir tutum sergilemeli. 
CHP BASIN BÜROSU KURMALI
Siyasetçinin işi kamuoyunu ikna etmek. Kamuoyu oluşturmanın en güçlü aracı ise kitle iletişim araçları: Gazeteler, internet haber siteleri, radyolar, televizyon vs. 
Medyayı etkili kullanan kamuoyu gücünü yanına alabilir. İktidar olmanın yolu güçlü mesajları doğru kanalları seçerek iletmekten geçiyor. 
Hergün severek okuduğum Bizim Sakarya Gazetesi Köşe Yazarı Ferruh Bulut'un, "CHP bu işi öğrenemedi" başlıklı yazısındaki eleştiriler ufuk açıcı. 
Ferruh Bulut, AKP'nin ve Sakarya Büyükşehir Belediyesi'nin, AKP'li ilçe belediyelerinin her gün yayımladıkları basın bültenlerinden yol çıkarak bu işi ne kadar önemsediklerinin, ustalıkla yaptıklarının altını çizmiş.
Buna karşın CHP'nin günde bir kez gönderdiği basın bültenlerinin cılızlığını, haber içeriğinden, fotoğraf seçimine kadar yapılan yanlışlıkları vurgulamış. 
Deneyimli gazeteci Ferruh Bulut'un CHP'ye üç dört kişiden oluşan  basın bürosu kurma önerisi yabana atılmamalı. Dost acı söyler. 
MİLLİ EĞİTİM DENEME TAHTASI OLDU
Sakarya'da son 5 yılda 4 İl Milli Eğitim Müdürü değişmiş. Sakarya'ya milli eğitim müdürü dayanmıyor. Pervin Töre bir yıl olmadı gidiyor. Sakarya'yı anca öğrendi. İlçelere ikinci turu atamadan koltuğundan oldu. Olan çocuklarımıza oluyor. 
Her gelen müdür büyük bir hevesle projelerini açıklıyor. Tam işe başlayacak yarıda kalıyor. Çocuklarımızın eğitimi zaten sistemden yanık, bir de bu sorunları yaşıyoruz. 
Bilecik'de AKP'li siyasetçilerle anlaşamadığından mıdır, yoksa Pamukova'da başhekim olan eşine yakın olsun diye midir bilemiyorum yeni tayin edilen Fazilet Durmuş hakkında tek bildiğimiz ise türbanlı olması. Umarız başka özellikleri de vardır. 
GÜNÜN SÖZÜ: Basın milletin müşterek sesidir. Mustafa Kemal Atatürk

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Hocaköylü     2018-03-22 Sedat bey, bu mükemmel yazınız için kaynarcalı bir hemşehriniz olarak teşekkürlerimi sunuyorum.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Dikkat otobüs saatleri yeniden değişti
Dikkat otobüs saatleri yeniden değişti
Kaynarca'da sokak köpekler korkusu (VİDEO)
Kaynarca'da sokak köpekler korkusu (VİDEO)