Sofuoğlu değerlendirmem yanlış anlaşılmış
Sedat Balta

Sofuoğlu değerlendirmem yanlış anlaşılmış

SOFUOĞLU DEĞERLENDİRMEM YANLIŞ ANLAŞILMIŞ
Sözlerim sporcu Kenan Sofuoğlu'na değil, milletvekili adayı Sofuoğlu'na. Neden mi? 
Kenan Sofuoğlu daha önce de süper lüks otomobili ile Adapazarı caddelerinde geziyordu, başkaları da var gezen ama bir kez olsun bunu eleştirmek aklımıza gelmezdi. Ta ki, milletvekili adayı olana kadar. 
Sofuoğlu artık kamusal bir görev yapmaktadır ve onun sorumluluğuna uygun davranmalıdır. Nüfusunun ciddi bir bölümü devletin kurumu TÜİK'e göre açlık sınırının, yoksulluk sınırının altında yaşadığı bir ülkede; milleti temsil etme iddiasındaki biri süper lüks otomobil ile gezemez, gezmemeli...
Zaten Sofuoğlu'nun yanlışını anladığını ve otomobilini en azından seçimler sonuçlanıncaya kadar garaja çekeceğine eminim. Buna rağmen kraldan daha fazla kralcı olunmamalı. 
Sosyal medyada yazımı eleştirenlerin bir kısmı Sofuoğlu'nun tavrını Müslümanların çağın nimetlerinden yararlanması olarak yorumluyorlar ki tamamen yanlıştır. Müslüman yaşamı tevazu ve alçakgönüllülük gerektirir. İsraf asla. İnfak etmek yani fazla kaynağını paylaşmak temel ilkedir. Müslümanlar çağa göre yaşayan insanlar değil çağı kendi değerlerine uyduranlar olma çabası içinde olmalıdır. Başka türlü yaşamak mümkün. 
Rehberleri örnek aldıkları kişi Hz. Muhammet olacaksa: 1400 yıl önce Hazreti Peygamber'in yaşadığı evin hadisler ışığında uzmanlar tarafından birebir yeniden yapıldığı Suudi Arabistan'daki eve bir baksınlar. Ev, ağaç dallarından yapılmış hasır çatının altında birkaç kaç mutfak eşyasını içinde barındıran tek göz odadan oluşuyor. Avrupalı'nın yaşamına öyküneceklerine burada verilen mesajı bir düşünsünler derim. Aynı çağda devlet başkanları, krallar nasıl evlerde oturuyorlardı karşılaştırsınlar. Peygamberimiz lüks içinde yaşaması mümkünken yaşamadıysa bunda bir hikmet vardır elbette.
Yazdıklarım sosyal medyada,"O'nun arabası var ama ruhu yok" başlıklı yazıma yapılan eleştirilere bir yanıt olabilmiştir umarım. 
ERDOĞAN SAKARYA'YI ÇANTADA KEKLİK Mİ GÖRÜYOR
AKP'nin Cumhurbaşkanı Adayı Recep Tayyip Erdoğan 9 ilde eski statların park yapılacağını açıkladı. Aralarında Sakarya eski stadyumu yok. 
Neden acaba? 
Her seçimde yüzde 60 oy verdiği için mi dersiniz!
Cumhurbaşkanı Erdoğan Sakarya'yı çantada keklik mi görüyor acaba?
Nasıl olsa hizmet alsın almasın Sakarya oy atıyor mu diye düşünüyordur...
Sakarya'ya her gelişinde "Huzur buluyorum" dediği; Necip Fazıl'ın "Yüzüstü çok süründün ayağa kalk Sakarya!" diye nutuk attığı Sakarya'ya bir el atsa da sürünmese...
Kamuoyunun yeşil alan olsun talepleri takılmayıp 80 Milyon liraya Haşim Ağa'ya satılan eski stadyumla ilgili CHP'nin bir vaadi var. 
CHP Grup Başkan Vekili Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, iktidar olmaları durumunda stadyumun tıpkı 9 şehirde olduğu gibi parka dönüştürüleceği sözünü verdi. İyi de yaptı.
ALAATTİN DURAN'IN DİK DURUŞUNU TEBRİK ETTİM
Sansasyonel bir şekilde görevden alınan Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Alaattin Duran hafta sonu Kaynarca'daki evine geldi. Kendisini dik duruşundan dolayı tebrik ettim ve "Dekanlık gelip geçici bir görev ancak onurlu duruşunuz tarihe geçecek değerdedir" dedim. Duran, "Anlayamıyorum olaylar niye buraya kadar geldi" diye yanıtladı. Dekanlık görevi sona erdirilen Duran bundan sonra daha çok Kaynarca'da bulunacağını söyledi. 
CHP ADAYLARINDAN SES SEDA YOK
Aday adaylığı açıklamaları haberlerini okuduğumuz. Ardından listelerin açıklanmasının ardından Cumhuriyet Halk Partisi Sakarya Milletvekili adaylarından ses seda yok. 
Elektronik posta kutuma her gün İYİ Parti, MHP, AKP'den çok sayıda e mail gelirken; CHP milletvekili adaylarının faaliyetleri hakkında bilgi gelmemesi şaşırtıcı. 
Tamam yerel basının büyük çoğunluğu yaz(a)mıyor ya da yazmıyor, görmezden geliyor ancak yine de seçmene ulaşmada bu kanallar sonuna kadar zorlanmalı. 
Yüzyüze iletişim mesajların etkili ulaşımında değerlidir, ancak medya kanalları ihmal edilemez. 
Bu durum kamuoyunda milletvekili adayları ile teşkilat arasında uyumsuzluk var söylemini haklı çıkarmak demektir. 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Burada genç çalışmıyor çünkü tedbir yok. Oraya ancak muhtaç olan biri gider''
 İlçe kongreleri Kaynarca ile başlayacak
İlçe kongreleri Kaynarca ile başlayacak