Kaynarca köylülerinin yaratıcı protesto eylemleri(!)
Sedat Balta

Kaynarca köylülerinin yaratıcı protesto eylemleri(!)

KAYNARCA KÖYLÜLERİNİN YARATICI PROTESTO EYLEMLERİ(!)
Kaynarca köylüleri birbirinden yaratıcı yöntemlerle protestolarını sürdürüyorlar Kaynarca köylüleri birbirinden 'yaratıcı' yöntemlerle Sakarya Büyükşehir Belediyesi ve Kaynarca Belediyesi'ni protesto ediyorlar.
Seçimden önce Başoğlu ve Arifağa Köyü sakinlerinin muhtarlarının da katılımıyla yolu keserek yaptıkları basın açıklamasından sonra Turnalı Köyü kadınları seçim sonrasında yola barikat yığıp trafiğe kapatmışlardı. 
En son Mehmet Türkmen adlı vatandaş yaptırdığı pankartla Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu ve Kaynarca Belediye Başkanı Zeynur Özel'i alışılmadık bir yöntemle protesto etti. 
İroni yüklü pankartta yol sorununu gündeme getiren Türkmen, "Sakarya Büyükşehir Belediyesi ve Kaynarca Belediyesini Arifağa ve Başoğlu Köylerinin yolunu yapmadıkları için teşekkür ederim" yazdırdı(!)
Anlayana sivri sinek saz anlamayana davul zurna az. 
Kaynarca ilçesi bilindiği gibi yüzde 80'nin üzerinde oy oranı ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve partisi AKP'ye en yüksek oranda oy veren ilçelerimizden birisi. Akyazı'dan sonra oy oranı ile ikinci sırada. Marmara Bölgesinde en çok oy atan ilçeler arasında yer alıyor. 
Yaratıcılıkta sınır tanımayan protestoları gerçekleştiren köyler de sanıldığı gibi 'solcu' köyler değil(!)
Tamamı ilçe ortalamasının üzerinde Cumhurbaşkanı Adayı Recep Tayyip Erdoğan'a yüzde 90 oranında destek veren köyler...
Ancak bu durum Erdoğan'ın partisine ait belediyeleri protesto etmekten alıkoymuyor. 
Çünkü gerçekten Kaynarca köyleri kelimenin tam anlamıyla yol mağduru....
Üstelik Karaboğaz ve Arifağa Köyleri Sakarya'nın Karadeniz'e açılan bakir kıyılarına sahip. 
Bilindiği gibi Kaynarca Belediyesi geçen hafta Serdivan Alışveriş Merkezi'nde, "Çadırını al Karaboğaz Sahili'ne gel" kampanyası yapmıştı. 
Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu 3 yıl önce Karaboğaz Sahili'ni turizme açacakları sözünü vermiş ancak ne hikmetse en küçük bir adım atılmamıştı. 
16 Yıllık tek başına iktidar olan Adalet ve Kalkınma Partisi'ni milletvekili, belediye, referandum seçimlerinde en yüksek oy oranlarıyla destekleyen Kaynarca köyleri karşılığında hiç bir şey göremediler desek haksızlık etmeyiz. 
Turnalı kadınlarının yola barikat kurup hayatlarında ilk kez bir eylem gerçekleştirmeleri azımsanamaz. Bence AKP Büyükşehir Belediye Başkanı ve Kaynarca Belediye Başkanı aldıkları yüksek oy oranlarına bakıp; nasıl olsa biz hizmet etmesek de bu köyler bize eskisi gibi oy atmaya devam edecekler diye düşünmesinler....
İlk kez Kaynarca köylerinden farklı eylemlere tanık oluyoruz. 
Demek ki bıçak kemiğe dayandı. 
Ben diğer hizmet fakiri köylerimizden de yaratıcı eylemlere imza atmalarını bekliyorum. 

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Burada genç çalışmıyor çünkü tedbir yok. Oraya ancak muhtaç olan biri gider''
 İlçe kongreleri Kaynarca ile başlayacak
İlçe kongreleri Kaynarca ile başlayacak