Büyükşehir'e eski milletvekili aday
Sedat Balta

Büyükşehir'e eski milletvekili aday

BÜYÜKŞEHİR’E ESKİ MİLLETVEKİLİ ADAY

Genel Başkan Yardımcı ve Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz bayramlaşma törenine katılan partililerine, “Kimse rol çalmasın” derken Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığı için sözü geçen Ersin Taranoğlu’nu kastettiği iddia ediliyor.

Öyle midir bilemem ancak AKP Genel Merkezi’nden yapılan açıklamalarda Büyükşehir Belediye Başkanlıkları için eski milletvekili ve eski bakanların değerlendirilebileceği yorumları yapılıyor.

Kendisi de eski bakanlardan olan Ersin Taranoğlu bu tanıma uyuyor. Sakarya eski milletvekillerinden Ali İnci’nin Büyükşehir Belediyesi için aday olmak istediği herkesin malumu.

Eski Bakan Yardımcısı Hasan Ali Çelik de olası adaylardan.

Eski Milletvekili Ayhan Sefer Üstün de Büyükşehir Belediyesine aday gösterilirse şaşırmam.

Seçime 210 gün kala 16 ilçe belediyesi ve büyükşehir için aday olanların isimleri yavaş yavaş netleşmeye başlıyor.

AKP, CHP, İYİ Parti, MHP ve Saadet Partili aday adayları kendine belli etmeye başladı.

AKP yine klasik olarak istişare, anket, temayül gibi kelimelerin arkasına saklanarak güya demokrasi oyunu oynayarak adaylarını genel merkezce belirleyecek.

Diğer sağ partiler de her zaman olduğu gibi adaylarını genel merkez tarafından atayacak.

CHP tabanı bu kez her yerde önseçim yapılmasını istiyor. Önseçim yöntemini uygulayan tek parti CHP, geçtiğimiz yerel seçimlerde başta büyük kentler ve gelişmiş merkezlerde önseçim yöntemini tercih etmişti.

Sakarya’da dahil Anadolu’nun her yerinden genel merkez atamalarına tepkiler gelmişti.

CHP Seçmeni diğer partilerin seçmenlerinden farklı olarak tepkisini sandığa yansıtıyor. CHP’de sağlıklı üye yapısıyla ilgili tartışmalar olabilir ancak bu önseçim yapılmamasının mazereti olmamalı. Aksi halde CHP örgütünün motivasyonu azalacaktır.

Sakarya’da hangi ilçeye giderseniz gidin belediye hizmetlerinden memnun olanların ne kadar az olduğunu göreceksiniz. Başta ulaşım, altyapı, kültürel çalışmalar olmak üzere belediye başkanları yetersiz bulunuyor.

NOROVİRÜS BENİ ARADI VE

Sakarya İl Sağlık Müdürlüğü salgının sebebi olarak “Norovirüs”ü gösterdi. Norovirüs’ün yiyecek ve  içeceklerle bulaştığı gibi insandan insana da geçtiği açıklandı.

Karasu’da 4 bin 500 vatandaşımızın hastanelere akın etmesine yol açan suçlu çok çabuk bulundu. Gözler SASKİ’ye dönmüşken SASKi önce kendi kendini denetleyip akladı. Daha sonra suç Norovirüs’e atıldı.

Ancak Norovirüs cesur çıktı; suçu üstlenmedi.

Gazetemizi arayan Norovirüs, “SASKİ öyle büyük bir yalan atıyor ki, karşı tezle çürütemiyorsunuz: Sakarya’da su musluktan içilir sloganında olduğu gibi(!)”

Oysa Sakarya’nın 16 ilçesinde yüzlerce su bayii geçimini bu işten sağlıyor. Hal böyleyken Sakarya’da su nasıl musluktan içiliyor, anlaşılır gibi değil.

İl Sağlık Müdürlüğü, toplum sağlığını korumakla görevli İl Halk Sağlığı Müdürlüğü, belediyeler ve SASKİ kendini temize çıkarırken kabak fakir fukara Norovirüs’ün başında patladı.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Toplu taşımada yolcu sınırlaması kaldırıldı
Toplu taşımada yolcu sınırlaması kaldırıldı
İki kurala uyulmazsa vakalar artar
İki kurala uyulmazsa vakalar artar