Advert
Advert
Uyuşturucu satıcılarını kim koruyor?
Sedat Balta

Uyuşturucu satıcılarını kim koruyor?

Bu içerik 2173 kez okundu.

UYUŞTURUCU SATICILARINI KİM KORUYOR?

Kaynarcalı bir gencimiz uyuşturucuya kurban gitti. Bu maalesef ne ilk ne de son olacak. Ekonomik sorunlar, gençlerimizi uyuşturucu baronlarının kucağına itiyor.

Gerçekler karşısında mutlu olamayanlar çareyi gerçeklerden kaçmakta, uyuşturucuda buluyor.

Hazırlanan raporlara bakılırsa Türkiye'nin uyuşturucu ekonomisi 140 milyar liraya ulaşıyor. Bu GSYİH'nin yüzde 16'sı demek. Bu hacimdeki uyuşturucu trafiğini kimler yönetiyor?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu bar bar bağırıyor(!)

“Uyuşturucu satıcılarının ayaklarını kırın(!)”

Peki bu 140 milyar liraya ulaşan uyuşturucu ticaretini yönetenlerin ayaklarını kim kıracak?

Bonzaiyle uyuşturucu deyim yerindeyse ayağa düştü!

İlkokul, ortaokul önlerinde bile uyuşturucu satıcıları dolaşıyor.

Sakarya Valisi İrfan Balkanlıoğlu, güvenli okul toplantısında konuşuyor: “Her okulun bir polisi olacak. Uyuşturucuya karşı önlem alacağız.”

Torbacılar yakalanıyor, uyuşturucu satıcıları enseleniyor ancak bir kez bile büyük patronlar yakalanmıyor. Kimdir Türkiye’nin Escobar’ı?

140 Milyar liralık ticaret gizli kalabilir mi? Kim bunlar?

TORBACININ AYAĞINI KIRMAK KOLAY AMA!

Devletteki işbirlikçileri kimler?

PKK terör örgütünün en büyük gelir kaynaklarından birinin uyuşturucu olduğu biliniyor. Devlette kimler işbirliği yapıyor. Yapmadan bu kadar büyük bir ticareti yönetmeleri mümkün olabilir mi?

Bu sorular yanıtını arıyor.

Uyuşturucu satıcılarının ayaklarını kırınla olmuyor(!)

Uyuşturucu pençesine düşen insanlarla, torbacı denilen satıcılar arasında bir fark yok. Hepsi tuzağa düşürülmüş insanlarımız.

Asıl büyük paralar kazanan uyuşturucu baronlarının, onlardan rüşvet alan politikacıların, devlet görevlilerinin ayağını kırmak lazım gelmez mi?

Torbacılar ve Escobar’lar, uyuşturucu trafiğinin iki yüzüdür. Bir yüzünde ‘Hayatta kalma stratejisi’ geliştiren fakir torbacı vardır; tepesinde ise terör örgütlerinden siyasete, yargıdan bürokrasiye uzanan ilişkilerle besili Escobar. Torbacı’yı ezmek kolaydır, Escobar’ı enselemek zor…

Türkiye’de tüm Avrupa’da yakalanan uyuşturucudan daha çok uyuşturucu yakalanıyor.

Avrupa’da uyuşturucu pazarının hacminin 30 milyar Euro olduğu hesaplanıyor. Bunun yüzde 38’i, 10 milyar euro değerindeki esrar. Eroinin hacmi ise yaklaşık 8 milyar euro.

Emniyetin raporuna göre Türkiye’de geçen yıl 20 bin kilo eroin, 146 bin kilo esrar, 845 kilo kokain, 241 kilo amfetamin ile, 3.7 milyon adet ecstasy, 12.9 milyon da captagon yakalandı. AB’nin saflığına göre verdiği fiyatlara bakılırsa bu miktarların parasal değeri 2 ile 3 milyar euro yani 9 ile 14 milyar lira arasında.

Türkiye üzerinden geçen uyuşturucu trafiği 90 ile 140 milyar lira civarında. Bu 827 milyar liralık Gayrı Safi Yurtiçi Hasıla’nın yüzde 11’i ile yüzde 16’sı kadar bir ‘uyuşturucu ekonomisi’ var demek!

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Dikkat otobüs saatleri yeniden değişti
Dikkat otobüs saatleri yeniden değişti
Kaynarca'da sokak köpekler korkusu (VİDEO)
Kaynarca'da sokak köpekler korkusu (VİDEO)