Hırsıza, dolandırıcıya, uyuşturucuya MHP affı
Sedat Balta

Hırsıza, dolandırıcıya, uyuşturucuya MHP affı

HIRSIZA, DOLANDIRICIYA UYUŞTURUCUYA MHP AFFI
MHP lideri Devlet Bahçeli'nin af önerisinden  aralarında hırsızlık, yolsuzluk, gasp ve uyuşturucu suçlarından yatan 163 bin kişi yararlanıyor. Cezaevlerinde bulunan 253 bin kişiden büyük bir bölümü çıkmış olacak. 
AKP tasarı için inceleyeceğiz, CHP ise AKP'nin kararını bekleyeceğiz dedi!
Af yasalaşırsa, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun ayaklarını kırın dediği uyuşturucu satıcıları serbest kalacak!
MHP'ye göre torbacılar birer kader kurbanı.
Ancak uyuşturucu baronları da af kapsamında, halkımız bu gibi durumlar için "Buyrun buradan yakın" der. 
Hukukçulara göre meşhur dolandırıcımız Tosuncuk da aftan yararlanıyor. 
MHP affı öneriyor, CHP, AKP'nin kararını bekleyeceğiz diyor bu ilkeli bir duruş değil!
CHP olarak uyuşturucu baronlarının, dolandırıcıların, yolsuzluk yapanların, hırsızların affedilmesini istiyor musunuz, istemiyor musunuz?
CHP, AKP'nin tavrını bekleyerek benim gözümde sınıfta kaldı...
TARIMA 5 KURUŞLUK DESTEK
Eğitimimizin düzeyi ya da düzeysizliği; teknolojik olarak geri olduğumuz gerçeği ortada dururken Türkiye'yi tarımsal üretimdeki artışın düzlüğe çıkaracağı gerçeğini bilmek için ekonomist olmaya gerek yok!
Hükümetin tarıma destek veriyorum açıklamasında buğdaya verdiği 5 kuruşluk desteği, 5 kuruş daha ekleyerek 10 kuruşa çıkarması ne büyük bir yönetim zaafının ya da krizinin içinde olduğumuzu gösteriyor...

AKP CHP ARASINDAKİ HEDEF FARKI
AKP Genel Başkan Yardımcısı Sakarya Milletvekili Aliihsan Yavuz Sakarya'da Büyükşehir Belediyesi ve 16 ilçe belediyesini alacakları iddiasında. "17 - 0 için çalışacağız" derken önceki gün açıklama yapan Cumhuriyet Halk Partisi Sakarya İl Başkanı Erdoğan Isır, "Bütün belediyelerde meclis üyesi çıkaracağız" demişti. 
Aradaki iddia, hedef farkına bakar mısınız!
Bu durumda AKP 17 - 0'ı garantiledi mi dersiniz?

BARO'YA REYHAN ŞAHİN SEÇİLİRSE
Sakarya'da toplum çıkarları için söz söyleyen, düşünen, eleştiren sorgulayan insan sayısı az; ilk akla gelenlerden biri Sakarya Barosu Başkanı Zafer Kazan'dı. 
Zafer Kazan görev süresi boyunca yalnız adalet, meslek hakları konusunda değil, toprak, çevre gibi diğer konularda da söz söyledi, etkin oldu. 
Bir ay sonra yapılacak Baro seçiminden sonra görevini bırakacak olan Zafer Kazan'ın yerine Reyhan Şahin, İsmail Alper ve Abdurrahim Burak aday oldu. 
Diğer isimler için yorum yapmak istemiyorum. Ancak Avukat Reyhan Şahin'in kazanması durumunda Sakarya Barosu'nun toplumsal sorunlar karşısında duyarlılığının süreceğine inanıyorum. Toplumun, Sakarya'nın buna ihtiyacı var. Aksi halde Baro da silikleşecek yüzlerce yandaş kurumdan biri olarak esamesi okunmayacaktır.

GÜNÜN SÖZÜ: Sakarya Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Akgün Altuğ'dan: "Güçlü lobi ile Sakaryalılık ruhunu canlı tutmalıyız." Sayın Akgün'ün hemşehrilik bilinci oluşturma çabalarını takdirle karşılıyorum ancak ortada Sakaryalılık ruhu var mı ki canlı tutalım. 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Burada genç çalışmıyor çünkü tedbir yok. Oraya ancak muhtaç olan biri gider''
 İlçe kongreleri Kaynarca ile başlayacak
İlçe kongreleri Kaynarca ile başlayacak