AKP milletvekillerinde o cesaret var mı?
Sedat Balta

AKP milletvekillerinde o cesaret var mı?

AKP'Lİ VEKİLLERDE DİKBAYIR'IN TEKLİFİNİ DESTEKLEYECEK CESARET VAR MI?
İYİ Parti milletvekili Dikbayır, AKP'nin yönettiği Sakarya Büyükşehir Belediyesi'nin gelirlerinde yapılan kesintilerin ortadan kaldırılması, haksızlığın düzeltilmesi amacıyla hazırladığı kanun tasarısını desteklemeleri için tüm  milletvekillerini ziyaret ederek destek isteyeceğini söyledi. 
Sizce AKP milletvekilleri Aliihsan Yavuz, Kenan Sofuoğlu, Çiğdem Erdoğan Atabek, Recep Uncuoğlu bu teklife destek verirler mi?
Bence veremezler... Verecek cesaretleri olsa zaten kendileri verirdi. 
AKP milletvekilleri çok iyi biliyor ki, onları oraya getiren irade halkın oylarından önce, Saray'ın iradesidir. 
Saraya karşı çıkmayı hayal bile edemezler. Dolayısıyla AKP milletvekilleri, AKP'nin yönettiği Sakarya Büyükşehir Belediyesi'nin gelirlerini artıracak yasa teklifini rededeceklerdir. 
Eğer AKP milletvekilleri kendi güçleriyle aday olup, halkın desteğini arkalarına alabilselerdi o zaman durum değişirdi. Kendilerini saraya değil, halka karşı sorumlu hissederlerdi. 
Sakarya Büyükşehir Belediyesi Türkiye'de 30 büyükşehir belediyesi arasında ilde toplanan vergilerden elde edilen gelirler bakımından en düşük bütçeye sahip olanı. 
İktidar partisi milletvekillerinin sorunu dile getirmekten 'korkması' nedeniyle konu önce SATSO tarafından dile getirilmişti. SATSO Başkanı Akgün Altuğ bir basın toplantısında sivil toplum kuruluşları olarak harekete geçeceklerini duyurmuştu. Ardından sorun defalarca dile getirildi, Ankara'da milletvekilleri ziyaret edildi. 
Bu ziyaretler ortadaki tuhaflığı daha da artırdı. İktidar partisi milletvekillerinin yasa teklifi hazırlamaları gereken sorun; sivil toplum örgütlerince kendilerine hatırlatılıyordu(!)
Ama bir şey değişmedi. 
İktidarın yapamadığını muhalefet milletvekili Ümit Dikbayır yaptı. Sorunu Türkiye Büyük Millet Meclisi kürsüsünden dile getirdi. 
SERMAYEM OLSAYDI ÇOK ZENGİN OLURDUM(!)
"Ben de ne fikirler var, ama param olmadığı için hayata geçiremiyorum, yoksa çok zengin olabilirdim" benzeri sözleri çok kişiden duyarız. 
Herkes kendini aklını seviyor. Meşhur deyimdeki gibi, "Herkesin aklını pazara çıkarmışlar herkes gitmiş kendi aklını satın almış."
SATSO, 'Fikir Sepeti' projesiyle, "Ah bir param olsaydı" mazeretini ortadan kaldırıyor. Girişimciler ile yatırımcıları buluşturacak proje, güçlü fikirleri hayata geçirme olanağı sunacak. 
Sakarya Sanayi ve Ticaret Odası güvencesindeki projede fikirlerin çalınmasının önüne geçilecek. İyi para kazandıracak fikre sahip ancak parası olmayan girişimciler, sermayesi olan yatırımcılarca finanse edilecek.
Projeyi tasarlayan ve destekleyen SATSO yönetimini tebriği hak ediyor. 
SENDİKASI OLMAYAN GAZETECİLERDEN SENDİKACIYA DESTEK
Türk- İş Genel Başkanı Ergün Atalay'ın, Fransa'daki olayların benzerini yaşamamak bize bağlı sözlerinin yandaş basın tarafından çarpıtılmasından sonra kendisine destek yağıyor. Hemşehrileri muhalefetiyle, iktidarıyla kendisine yapılan hakaretleri kınadılar. Benim en dikkatimi çeken kesim sendikasız gazetecilerin, sendika başkanına verdikleri destek oldu. İroniye bakar mısınız?
ZÜLFİKAR ÖZÇELİK'E TEBRİKLER
Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi'nden Zülfikar Özçelik'e ve öğrencilerine başlattıkları, "Yerel Gazete Okuyorum" projesi çok teşekkür ediyorum. Yerel sorunların gündeme gelmesi, kamuoyu oluşumu bakımından büyük önemi olan yerel basına verdikleri destek takdire şayan. Bu kampanyanın gazeteci örgütlerince de desteklenmesini sürekli hale getirilmesi yararlı sonuç alınmasını sağlayacaktır. 

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Burada genç çalışmıyor çünkü tedbir yok. Oraya ancak muhtaç olan biri gider''
 İlçe kongreleri Kaynarca ile başlayacak
İlçe kongreleri Kaynarca ile başlayacak