Teröre Karşı Birlik Nedir?
Aytekin Ertuğrul

Teröre Karşı Birlik Nedir?

Teröre Karşı Birlik Nedir? 

                                                                      Op. Dr. Aytekin Ertuğrul

Yeni yıla şurada 10 gün kaldı. İçten gelen coşkulu bir yeni yıl tebriki, yazısı yazmak yerine               “ Teröre karşı birlik” yazısı yazıyoruz. Biz yazarlar yazılarımızı Türk milleti adına yazarız. Türk milleti bizden “ Teröre karşı birlik” yazısı istediğinden bu yazımızın konusu ve başlığı   “ Teröre karşı birliktir.” 

Hepinizin acı acı bildiği gibi İstanbul Beşiktaş’ta bombalı terör saldırısı düzenlendi ve 

41 polis olmak üzere 50 vatandaşımız hayatını kaybetti. Bunun üzerine teröre karşı birlik mesajları veriliyor. Güler misin ağlar mısın? Geçenlerde Adana’da özel bir yurtta kalan 12 çocuk ihmalden yanarak ölmüşlerdi. Bu ölümlerin bu terörün sebebi sizlerin de çok iyi bildiği gibi paramızın ölümüdür. Çünkü parası öldürülen milletler ayni zamanda yanarak ve bombalanarak ölüme da mahkûm edilmiş demektir. Paramızı öldürmede AKP şampiyondur AKP döneminde

Bir gram altın 18.000.000 TL iken 125.000.000 TL ye çıkmıştır. Artış %700 dür.

Bir çeyrek altın 24.000.000 TL iken bu gün itibari ( 10 Aralık 2016) ile 226.000.000 TL dir artış %900 dur

Bir ABD doları 1.320.000 TL iken bu gün 3.547.000 TL dir. Artış %266 dır.

Hazinemizin altın alım gücü 2004 te 7.340.000 Kg iken 2015 te 4.836.000 kg gerilemiştir. Gerileme %150 dir.

Bu dönemde nüfusumuz 7 milyon artmıştır.

Nüfusumuz artmış hazinemizin altın alım gücü %150 düşmüştür. 

İşte terörü besleyen katil rakamlar bunlardır. Tablo budur. Acı ama gerçek. Bu tablo tarihe kimin tarafından armağan edildiği şüphesiz ki yazılacaktır. Teröre birlik yapacağınız zaman bu rakamları yaratan açık bütçelere karşı birlik olacaksınız. Bir başka deyişle söylersek Terör TBMM tarafından yapılan açık bütçelerden kaynaklandığı için sayın liderlerimiz DENK bütçe yönünde kesin karar sahibi olarak birleşmek zorundadırlar.

 Emperyalizm açık bütçeler yaptırarak elini sürmeden Türk milletini TBMM eliyle yok etmektedir. Bu kadar ağır sonuca nereden vardık. Açık bütçeler TBMM de yapılıyor da ondan. 2017 mali yılı bütçesi de 46.Milyar açıktır. AKP dönemindeki toplam bütçe açıkları 469 Milyarı aşmıştır. Türk Milletine Türk Çocuklarına daha fazla ölüm daha fazla yanmak hakkı getiren şey açık bütçelerdir. Açık bütçeler DENK bütçe yapılarak defteri dürülmeden terörü defteri dürülemez.

Liderlerimizin teröre ve terörün esas sebebi olan açık bütçeye karşı birleşmeleri geç gelen mutluluk olacaktır. Ama göreceksiniz bu kadar basit bir birleşmeyi bile başaramayacaklardır. Çünkü bunlar birleşme denilince fakiri yoksulu ezmede birleşmek olarak anlıyorlar. Oysa bu gün bu açık bütçeleri yapan yaptıran kontrol eden dahili ve harici bedhahların ta kendisidir. Bunlar Türk milletinin güzel geleceği için birleşmezler. Birleştiremezler.  Bu kadar ağır suçlamayı neye göre yapıyoruz. 14 Mayıs 1950 den beri bunlar Müslümanlığın temeli, hukukun temeli, hümanizmanın temeli ve bütün ekonomik sistemlerin temeli olan DENK bütçede birleşememişlerdir de ondan biliyorum. Çünkü bunlar Müslümanlığın hangi cinsindendirler bilmiyorum ama “ Biliyorum ki bunlar Müslümanlığın” Bilim Çin’de bile olsa gidin alın.” Bilim kullanarak Ümmet-i Muhammedi mutlu ve başarıl edin denilen bölümünden değildirler. 

Şimdi söylediklerimizi bir bir özetleyelim.

Sizin teröre karşı birleşmeye niyetiniz yok

Terör belası 1968 den beri az veya çok var.

Terör ancak DENK bütçeye laik eğitime dönülerek önlenir.

Bu güne kadar ne DENK bütçe yaptınız ne de laik eğitim yaptınız. Ne de sizden önceki büyüklerinizden gördünüz.

14 Mayıs 1950 de sizin büyükleriniz, sizin Demokrasi kahramanları dediğiniz DP iktidarının bozdukları iki şey işte bunlardır.

Atatürk yıllar evvel size şu direktifi vermiştir.

” Bu günkü savaşmalarımızın gayesi tam bağımsızlıktır. Bağımsızlığın bütünü ise ancak mali bağımsızlıkla sağlanır. Mali bağımsızlığın korunması için ilk şart bütçenin ekonomik bünye ile orantılı ve DENK olmasıdır.

TMMM nin DENK bütçe yönünde karar sahibi bulunması devletin malı ve hatta genel politikası için büyük güvencedir.”

Siz işin alfabesi olan bu direktiflere de ısrarla uymamaktasınız. Onun için sizden terörle ve teröristle savaşta başarı gösterecek bir eylem ve birlik beklemek hayal olur diye vahlanmamak mümkün değildir. Buna rağmen başarılar dileyelim. DENK bütçe + Laik eğitim yapın tarihe geçin. İlk alkışlayan Türk Milleti olacaktır. Buna emin olun. Başarılar dilenir.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Toplu taşımada yolcu sınırlaması kaldırıldı
Toplu taşımada yolcu sınırlaması kaldırıldı
İki kurala uyulmazsa vakalar artar
İki kurala uyulmazsa vakalar artar