Reklamı Geç
Advert
Advert

Lahana Tarlalarının Kurtulmasının Sevinci

Lahana tarlalarının kurtulmasının sevincini yaşadılarSAKARYA'nın Kaynarca İlçesi'nde lahana tarlalarında toplanan köylüler, bölgelerinde kurulması planlanan Makineciler İhtisas Organize Bölgesi'nin ÇED olumlu raporu için açtıkları davada, Sakarya Bölge İdare Mahkemesi'nin yürütmeyi durdurma... Lahana tarlalarının kurtulmasının sevincini yaşadılarSAKARYA'nın Kaynarca İlçesi'nde lahana tarlalarında toplanan köylüler, bölgelerinde kurulması planlanan Makineciler İhtisas Organize Bölgesi'nin ÇED olumlu raporu için açtıkları davada, Sakarya Bölge İdare Mahkemesi'nin yürütmeyi durdurma kararı vermesinin sevincini yaşadı.Kaynarca Güven Mahallesi'nde 3 bin 150 dönüm alana kurulması planlanan Makineciler İhtisas Organize Sanayi Bölgesi için köylülerin Sakarya 2'nci İdare Mahkemesi'nde ÇED olumlu raporuna karşı açtıkları davada yürütmeyi durdurma kararı çıktı. Lahana tarlalarında toplanan köylüler kararı sevinç içerisinde duyurdu. Haberhttp://haberler.com/sakarya-lahana-tarlalarinin-kurtulmasinin-9340110-haberi/
Bu içerik 4760 kez izlendi.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
g. k.     2018-01-05 yıllardır bu cahiller sayesinde kaynarca gelişmiyor gelişmez de geri kafalı insanlar olduğu sürece böyle devam eder.
S. Deniz     2017-12-17 Kesinlikle Sanayi iptal edilmelidir. Dünya açlığa doğru giderken,gıda fiyatları devamlı yükselirken niçin verimli tarım arazilerine Sanayi kurulmasında ısrar ediliyor? Niye sanayi bölgeleri tarım dışı alanlara, verimsiz topraklara, kurulmuyor? Bir oto fiyatına 70-100 bin TL tarlalar satılacak. Bir otomobil, mobilya, beyaz eşya ile bu paralar bitecek ve gelecekte çok değerli hale gelecek olan tarım arazileri elden gidecek. . Çocuklarımız asgari ücret ile bu sanayide çalışmak zorunda kalacaklar.
S. Deniz     2017-12-17 Kesinlikle Sanayi iptal edilmelidir. Dünya açlığa doğru giderken, gıda fiyatları devamlı yükselirken niçin verimli tarım arazilerine Sanayi kurulmasında ısrar ediliyor? Niye sanayi bölgeleri tarım dışı alanlara, verimsiz topraklara, kurulmuyor? Bir oto fiyatına 70-100 bin TL tarlalar satılacak. Bir otomobil, mobilya, beyaz eşya ile bu paralar bitecek ve gelecekte çok değerli hale gelecek olan tarım arazileri elden gidecek. Çocuklarımız asgari ücret ile bu sanayide çalışmak zorunda kalacaklar.
KAYA KAYNARCA     0000-00-00 Sığı düşünuyorsunuz 3 kuruşa topraklarınızı satmak için sanayi kurulsun amelelik yapsın çocuklarınız diye karşı çıkanları küçümsüyorsunuz. Adapazarında sanayi mevcut amelelik yapacaksanız orada yapin köylünün huzuru, heryerde yollar, arabala, trafik gürültü düşündünüzmü komşularınizla yabancılaşacaksınız ama dogruya sanayi gelecek ve asgari ucretle zengin olacak huzur bulacaksiniz bide fabrikada butun kaynarcalilara is verilecek tabi ayda 800 tl calisan kazak ve suriyeliden yer kalirsa
Eyüp Can     0000-00-00 Yarında çocuklarımıza iş yok iş bulamıyoruz diye eylem yapın , bu ne tezatlıktır. Konuşma metninde idda ettiği konuların tamamı gerçekle ilgisi yok birkere longoz suyu karasudan besleniyor lahana üretimi talebe göre çok fazla olduğu için fiyatı hiçbir zaman çiftçinin yüzünü güldürmedi. Osb kurulmuş olsa ortalama 1000 kişi iş sahibi olacak evine ekmek götürecek ama bunu idrak edecek zihniyet yok.
kadir     2017-03-08 bol bol lahana yerler, afiyet olsun
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X