Advert

150 Sığır öldü(!)

Büyükbaş hayvan çiftliğinde yaşanan ölümlerin arkası kesilmedi ölen hayvan sayısı 150'yi buldu. Ölüm nedeni olarak yemden şüpheleniliyor. Hayvan ölümleri hayvan besleyenlerde paniğe neden oldu.

150 Sığır öldü(!)
150 Sığır öldü(!) Admin
Advert

HASTALIK BELİRTİSİ GÖRÜLMEDİ

Hendek Yeşilvadi Mahallesinde bulunan bir Büyükbaş Hayvan Çiftliğinde dün saat 15:00 sıralarında peş peşe büyük baş hayvan ölümleri meydana gelmeye başladı. Çiftlik sahibinin durumu İlçe Tarım Müdürlüğüne ve Hendek Belediyesine bildirmesi üzerine Hendek İlçe Tarım Müdürlüğü bünyesindeki Veterinerler, Özel Veterinerler ve Hendek Belediyesi Veterineri hayvan ölümlerinin olduğu Çiftliğe giderek incelemelerde bulundu. Veterinerler, ölmek üzere olan hayvanları keserek ön inceleme yaptılar. Yapılan ön incelemeler sonucunda ölen hayvanların iç organlarının temiz olduğu ve hastalık belirtisinin görülmediği sonucuna ulaşıldı.

NUMUNE ALINDI

İlçe Tarım Müdürlüğü büyükbaş hayvan ölümlerini Pendik Veteriner Araştırma Enstitüsüne bildirmesi üzerine bu sabah Pendik Veteriner Araştırma Enstitüsü görevlileri çiftliğe giderek yaptıkları inceleme ardından ölen hayvanlardan numune aldılar. Hayvanların ölüm sebebi, Pendik Veteriner Araştırma Enstitüsünün tutacağı raporla belli olacak.

25’E YAKIN BÜYÜKBAŞ HAYVAN ÖLDÜ

Şu ana kadar 150'ye yakın büyükbaş hayvan öldüğü öğrenilirken yetkililer, bu sayının artmaması için çiftlikteçalışmalarını sürdürüyor.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Asıl hedef yüz yüze eğitime geçiş olmalıdır
Asıl hedef yüz yüze eğitime geçiş olmalıdır
Eğitim Birsen yönetimi yeni müdürü ziyaret etti
Eğitim Birsen yönetimi yeni müdürü ziyaret etti