Advert

Köylü hayvan hırsızlarından bezdi

Kaynarca Başoğlu köylülerinin mera olarak değerlendirdiği Körük mevkiinde iki ayrı bölgeden çalınan 8 büyükbaş hayvan aradan geçen 20 güne karşın bulunamadı.

Köylü hayvan hırsızlarından bezdi
Köylü hayvan hırsızlarından bezdi Admin
Advert

30 Bin lira değerinde 5 Adet Simental ve Holstein cinsi sığırı çalınan Mehmet Türkmen, "20 hayvanımı merada besliyordum 5'ini çaldılar 1 tanesi başı ipli olarak hırsızların elinden kaçmış. Komşumuz İsmet Demiröz'ün de 3 hayvanı başka bir bölgede çalındı. Jandarma araştırıyor ama 20 gündür bir haber yok. Hayvan besleme maliyetimiz arttı dışarı salamıyoruz" diye konuştu. 
Daha önce hayvanlarını meraya salarak yem giderlerinden büyük tasarruf sağlayan hayvan üreticileri şimdi hırsız korkusundan hayvanlarını ahırlarından salamıyorlar bu da yem masraflarını artırıyor. 
Köy çıkışlarına kamera sistemi konularak önlem alınmasını isteyen hayvan üreticileri "Yeterli güvenlik önlemi yok. Jandarmanın izleyeceği bir kamera sistemine ihtiyaç var. İlçemizde toplam 25 bin hayvan var her yıl birilerinin canı yanıyor" diyerek görüşlerini belirttiler. / Sedat Balta

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yüz yüze eğitim nasıl olacak?
Yüz yüze eğitim nasıl olacak?
Fındık hırsızlarına karşı silahlı devriye
Fındık hırsızlarına karşı silahlı devriye