Advert

"Ülkeyi bu adamdan kurtarmamız lazım"

İYi Parti Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır partisinin Kaynarca İlçe Teşkilatı'na yaptığı ziyarette yaptığı konuşmada, Cumhurbaşkanlığı sistemini tek adamlık olarak nitelendirerek, "Bu ülkeyi bu adamdan kurtarmamız lazım başka çare yok" dedi. Dikbayır, Erdoğan'ın ABD'de 150 milyar dolar servetinin olduğunu da iddia etti.

Admin
Advert

İYİ Parti Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır, İl Başkanı Selçuk Kılıçarslan ve il yöneticileriyle birlikte Kaynarca İlçe Teşkilatı'nı ziyaret etti. Kendisini karşılayan İlçe Başkanı Celal Sağır, CHP İlçe Başkanı Ersan Ceylan, ilçe yönetim kurulu üyeleri ve partililerle sohbet eden Milletvekili Dikbayır, ülkenin çıkarı için iyileştirilmiş parlamenter sisteme gerek olduğunu belirterek, "Seçimlerde bu adamın yenilebileceğini gösterdik, yenilebilir. Seçimlere baskın seçim olarak girmiştik, şimdi çok daha düzenli kurumsal çalışıyoruz. İnşallah ilk seçimlerde emeğimizin karşılığını alırız. Bu ülkeyi bu adamdan kurtarmamız lazım başka çare yok" diye konuştu. 
KUVVAYİ MİLLİYE HAREKETİYİZ
Milletvekili Ümit Dikbayır'ın konuşmasından bir bölüm şöyle: "İYİ Parti'yi dönemin Kuvayi Milliye hareketi olarak görüyorum. Seçim sonuçlarını değerlendirdiğimizde 24 Haziran'da parti olarak ciddi bir başarı elde ettiğimizi farkettik. Bu başarının mimarı Genel Başkanımız Meral Akşener hanımefendidir. İstanbul seçimlerine 39 ilçeyi gezen tek genel başkandır. Hep beraber ikinci raundu da başaracağız. Başka gidecek ülkemiz yok onlar gittiler Amerika'dan mahalle aldılar. Çocuklarımız bu ülkede yaşayacak. Ülkenin durumu kötü. Bizde bu durumdan çıkarmaya çalışıyoruz. 
SEÇİMDE YENİLEBİLECEĞİNİ GÖSTERDİK
Tank Palet için çok mücadele ettim. Kaça satıldığı belli değil, ne şartlarda satıldığı belli değil. Ama geri alacağız. Benim Meclis kürsüsünden suç duyurum var.  24 Haziran seçimlerinde 2 milyon 300 bin işsiz vardı bugün 4 milyon 700 bin küsur. 
Seçimlerde bu adamın yenilebileceğini gösterdik, yenilebilir. Seçimlere baskın seçim olarak girmiştik, şimdi çok daha düzenli kurumsal çalışıyoruz. İnşallah ilk seçimlerde emeğimizin karşılığını alırız. Bu ülkeyi bu adamdan kurtarmamız lazım başka çare yok. Bu ülkeyi iyileştirilmiş parlamenter sisteme doğru çekmek bizim birinci amacımız. Bu Cumhurbaşkanına da onurlu bir çıkış yolu olacak aslında. Bu işi başımıza bela edenlerin de Allah belasını versin. 
ABD'DE 150 MİLYAR DOLARI VAR
 Adamı tek adam yaptılar, biz isteyeceğiz sen yapacaksın diyorlar. Bütün mesele bu. Daha açık söyleyeyim. Adamı önce kirlettiler şimdi kullanıyorlar. Bundan bir hafta önce Newyork Times da bir yazı çıktı. Tayyip Erdoğan'ın 150 milyar dolar parası şu bankalardadır diye. 150 Milyar dolar. Bu ne demek. Akıllı ol. Onun için bizim önce bu adamdan kurtulmamız lazım. Kendileri de farkında ama çok geç farkındalar. Kendi siyasileri, kendi milletvekilleri, kendi belediye başkanları.
 Bizim yurt dışında çakıl taşımız yok. Gideceğimiz başka yer yok. Cesur olacağız başka çaremiz yok. Bir duruşumuz yok. Eğitim, tarım ve sanayi de hata yaptıklarını düşünmüyorum. Bunlar bir proje ve adım adım işliyor. Büyük Orta Doğu Projesi devam ediyor. 
Dış politikada korkunç hatalar yapıyorlar. Bu ülkenin fakir fukara genci de gidip ölüyor. Bir ülkede adalet olmazsa yatırım da olmaz." / Sedat Balta

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
deniz     2019-11-24 Kendini nimet sayan devşirme parti vekili insallah cumhurreisi senin bu iddianin ispatini ister.Yalanci sogut agaci..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Asıl hedef yüz yüze eğitime geçiş olmalıdır
Asıl hedef yüz yüze eğitime geçiş olmalıdır
Eğitim Birsen yönetimi yeni müdürü ziyaret etti
Eğitim Birsen yönetimi yeni müdürü ziyaret etti