Advert

Kaynarca'da Öğretmenler Günü coşkuyla kutlandı

Öğretmenler ile Kaynarcalı müzisyenlerden oluşan orkestra ve koronun müzik ziyafeti kutlamaya renk kattı. Genç öğretmenler adına konuşan Şebnem öğretmen unuttuğumuz "Andımız"ı hatırlattı...

Kaynarca'da Öğretmenler Günü coşkuyla kutlandı
Kaynarca'da Öğretmenler Günü coşkuyla kutlandı Admin
Advert
Haberin videosu için tıklayın! Haberin galerisi için tıklayın!

24 Kasım Öğretmenler Günü saat 10.00'da İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Harbi'nin Atatürk Anıtına çelenk sunmasıyla başlandı. Hükümet Konağı önündeki törenden sonra Belediye Kültür Merkezi Toplantı Salonu'ndaki program saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. 


ZAFER İRFAN ORDUSUNA BAĞLI
İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Harbi günün anlam ve önemini belirten konuşmasında, öğretmenler gününün sorunları duyurmada, kamuoyu oluşturmada önemli bir fırsat olduğunu belirterek, "Atatürk'ün, bir millet irfan ordusuna sahip olmadıkça muharebe meydanlarında ne kadar parlak zaferler elde ederse etsin. O zaferlerin kalıcı sonuçlar vermesi ancak irfan ordusuna bağlıdır der. Hayatı boyunca öğretmenlere en büyük önemi veren başöğretmenimiz öğretmen olarak anılmaktan gurur duymuştur" dedi. 


ÖĞRETMENLİK HER ZAMAN ÇİÇEK BAHÇESİ DEĞİL
Genç öğretmenler adına bir konuşma yapan Şebnem öğretmen, okullarda söylenmesi kaldırılan "Andımız"ın son bölümüyle and içerek bitirdiği konuşmasında, öğretmenliği  avukatlığa, doktorluğa tercih ettiğini belirterek, "Öğretmenlik içinizdeki merhametin, öfkenizi yenmesidir diye bir cümle okumuştum. Öğretmenlik her zaman çiçeklerle bezenmiş mis kokulu bir bahçe olmayabiliyor. dikenleriyle de çiçeklere zarar vermeye çalışan başka etkenlerle de yani tüm zorluklarıyla mesleği icra etmeye çalışan bu güzel insanlarla birlikte olmak benim için çok kıymetli" dedi. 


ZİLLER ÇALACAK ORATORYOSU
Kaynarca'da görev yapan öğretmenlerin görüntülerinin yer aldığı, "İyi ki öğretmenim" adlı video gösterisinden sonra, Mimar Sinan Ortaokulu öğrencilerinin başarıyla sunduğu "Ziller Çalacak" adlı oratorya gösterisi sahnelendi. 
Şiirlerden sonra öğretmenler ve Kaynarcalı müzisyenlerden oluşan orkestra ve koronun müzik ziyafeti, zeybek oyunu beğeni ve çoşkuyla ile izlendi. 
Kaymakam Mehmet Ali Karatekeli, Belediye Başkanı Murat Kefli ve protokol mensupları törenden sonra programı hazırlayanları ve müzik grubunu tebrik etti. Öğretmen, emekli öğretmenler ve vatandaşlar törene yakın ilgi gösterdi. / Sedat Balta

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yüz yüze eğitim nasıl olacak?
Yüz yüze eğitim nasıl olacak?
Fındık hırsızlarına karşı silahlı devriye
Fındık hırsızlarına karşı silahlı devriye