Advert

TİP lideri: "Memleket batmış sağa yatmış"

"Sakarya çok kısa bir süre sonra 'sol'un kenti olacak" Partisinin il örgütünün açılışına katılan Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkanı Erkan Baş, “Sakarya denildiğinde bundan çok kısa bir süre sonra solun kenti olarak akla gelecek” dedi

TİP lideri:
TİP lideri: Admin
Advert

Türkiye İşçi Partisi Sakarya İl Örgütü dün törenle açıldı. TİP Genel Başkanı ve İstanbul Milletvekili Erkan Baş’ın da katıldığı açılışta İl Başkanı Uğur Acicbe ve partililer hazır bulundu. Açılışta konuşan Baş, Türkiye’nin zor ve karanlık bir dönemden geçtiğini belirterek, “17 yıldır bir ceberut iktidar memleketimize çökmüş durumda. Seçim kazanarak demokratik yollarla iktidara gelmiş bir parti değil, Türkiye’nin üzerine çökmüş bir çatıdan bahsediyoruz” dedi.
MEMLEKET BATMIŞ 
“Deyim yerindeyse memleket batmış ve sağa doğru yatmış durumda. Bunu iktidar açısından söylüyorum. AKP bütün çabasına rağmen baskıya, şiddete ve gözaltılara zor kullanımını sınırsız hayata geçirdi. Buna rağmen Türkiye, halklarını, yoksullarını ve emekçilerini milyonlarca ilerici düşünen insanları teslim alamadı. Biz buradayız, Türkiye’nin çoğunluğuna baktığımızda bir karanlık görüyoruz” şeklinde konuştu.
BU KONUDA İDDİALIYIZ
Son olarak Sakarya’yı Türkiye’de daha fazla anılacağını ifade eden Genel Başkan Baş, “Türkiye’de halkın mücadelesinde bugüne kadar anıldığından çok daha fazla olumlu anılan bir kent haline de getireceğiz. Bu konuda da iddialıyız yani Sakarya denildiğinde bundan çok kısa bir süre sonra solun ve sosyalistlerin halk mücadelesinin bir parçası olduğunu, halkın mücadelesini her geçen gün geliştiren bir kent olarak akla gelecek. Türkiye İşçi Partisinde bu sürece kendince yapabileceği en büyük katkıyı yapmak için elinden geleni yapacak” diyerek sözlerini noktaladı.

tip sakarya TİP erkan baş uğur acicbe
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Asıl hedef yüz yüze eğitime geçiş olmalıdır
Asıl hedef yüz yüze eğitime geçiş olmalıdır
Eğitim Birsen yönetimi yeni müdürü ziyaret etti
Eğitim Birsen yönetimi yeni müdürü ziyaret etti