Advert

Ticari imar planı için B 18 uygulaması...

Kaynarca Belediye Meclisi'nde konuşan Başkan Murat Kefli, Kasım ayı icraatları, dere ıslahı, köylü pazarı, çevre yolu, ticari imar konusunda meclisi bilgilendirdi; Meclis Üyesi Mustafa Tan'ın mezbahane, çöp kutuları, kaldırım işgali konularındaki sorularını yanıtladı. Kefli, trafiğin rahatlaması için pazar yerinin taşınabileceğini de söyledi.

Ticari imar planı için B 18 uygulaması...
Ticari imar planı için B 18 uygulaması... Admin
Advert

Kaynarca Belediyesi Aralık Ayı Olağan Meclis Toplantısı Murat Kefli başkanlığında toplandı. Belediye Başkanı Murat Kefli açılış konuşmasında Kasım ayında yaptıkları hizmetler konusunda bilgi verdi. Hatipler Kuran Kursu'nun doğal gaz dönüşümünün gerçekleştirildiğini ifade eden Başkan Kefli, "11 Parkımızın 6'sı onarıldı, diğerleri de yakında vatandaşımızın hizmetine sunulacak. Menfez, stabilize yol çalışmalarımız devam ediyor, önümüzdeki süreçte hızlanarak devam edecek. Kulaklı İlkokulumuzun voleybol sahası ve iş atölyesine destek oldu. Kaynarca Anadolu Lisesi'nin iş ve müzik atölyelerine destek olduk" dedi. 
KULAKLI KOOPERATİFİ PARSEL SATIŞI
Gündemin tek maddesi Kulaklı Kooperatifi'nin 13 Kasım tarihli dilekçesi ile Kayacık mahallesinde bulunan 2886 numaralı 3 bin 222 metrekare parseli satın alma isteğinin görüşüldü. Kooperatifin talebi meclis üyeleri tarafından kabul edilerek İmar ve İskan Komisyonu'na havale edildi. 
Kulaklı Muhtarı Türkan Öner konu hakkında söz alarak Meclis'i bilgilendirdi.


YENİ ZABITA YÖNETMELİĞİ HAZIRLIĞI
Belediye Zabıta Müdürlüğü'nün yönetmeliğe yeni maddeler eklenmesiyle ilgili konu görüşüldü. Zabıta Müdürü Sezgin Tutar, "Şikayetlere gittiğimizde örneğin komşusunun ağacının engellediği hususlarda biz sadece uyarabiliyoruz. Yaptırım gücümüz yok. Bu maddenin eklenmesini istiyoruz" diye konuştu. Yönetmelik konusu İmar ve Estetik Komisyonlarında görüşülmek üzere oy birliği ile havale edildi. 
TİCARİ ALAN İÇİN B 18 UYGULAMASI YAPILACAK
Dere ıslahıyla ilgili çalışmayı Devlet Su İşleri'nin yapacağını belirten Belediye Başkanı Murat Kefli, Seyran Deresi kenarındaki alanın imarının Büyükşehir Meclisi tarafından onaylandığını, B 18 uygulamasına yakın zamanda geçileceğini ifade ederek, "Ticari imarı yaptığımız zaman Kaynarca'nın girişine bir kavşak yapıp, bu kavşaktan girildiğinde Hatipler'deki caminin arka tarafından Kandıra yoluna bağlayacağız. Ticari alan da değerlenmiş olacak" dedi. 


TAN SORDU KEFLİ YANITLADI
Saadet Partili Belediye Meclisi Üyesi Mustafa Tan, mezbahanın yapımı, çöp kutusu eksikliği, köylü pazarı ve kaldırım işgalleri konusunda soru sordu. Başkan Kefli, mezbaa konusunda esnafın fazla bir talebi olmadığını, bir milyon masraf gerektirdiğini ve gelir getiren bir yatırım olmadığı için şu anda gündemlerinde olmadığını; çöp kutusu taleplerini karşıladıklarını ancak bazı kişilerin kendine özel çöp kutusu istediğini bunun çöp toplama maliyetlerini artıracağını, trafik konusunda yeni düzenlemeler planladıklarını bunun için kapalı pazar yerinin de taşınabileceğini, kaldırım işgali için defalarca ceza yazdıkları halde bazı esnafların dinlemediklerini, ancak bu sorunu çözmeye kararlı oldukları belirterek soruları yanıtladı. / Sedat Balta

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan İbrahim Çakar öğretmenler gününü kutladı
Başkan İbrahim Çakar öğretmenler gününü kutladı
İstanbul'dan Kaynarca'ya kaçırıldı
İstanbul'dan Kaynarca'ya kaçırıldı