Advert

Turnalı H.Osman Akgün Ortaokulu Türkiye 5'incisi oldu

İstanbul Nişantaşı Üniversitesi'nde 16 Kasım tarihinde düzenlenen Vex IQ Challenge Robot Yarışmasında Turnalı Hacı Osman Akgün Ortaokulu devlet okulları arasında 2'inci, tüm okullar arasında ise 5'inci olma başarısı gösterdi.

Turnalı H.Osman Akgün Ortaokulu Türkiye 5'incisi oldu
Turnalı H.Osman Akgün Ortaokulu Türkiye 5'incisi oldu Admin
Advert

Okuldan yapılan açıklama şöyle: "Robot Kulübü TurOk ilk defa katıldığı ve dünyanın en saygın robot yarışmaları arasında gösterilen Vex IQ Challenge Robot Yarışmasında yine gururla okulumuzu temsil etti. Robot Kulübümüz İstanbul Nişantaşı Üniversitesinde düzenlenen bu yarışmada takım halinde tek robotla katıldı. Rakiplerine oranla imkanları kısıtlı olan ve ilk defa bu yarışmaya katılan robot kulübümüz devlet okulları arasında 2. genel klasmanda ise 5. oldu. Bizler de okul yönetimi olarak Robot Kulübümüzü tebrik ediyor, başarılar diliyoruz. Bravo TuRok..."
Okulun Bilişim Teknolojileri Rehber öğretmeni ve Robot Kulübü Öğretmeni Beytullah Öztürk yaptığı açıklamalarda şunları söyledi:" Bu sene Nişantaşı Ünivertesinde düzenlenen Vex IQ Challengeyarışmasına katıldık ve  56 takım arasında 5. Olduk Vex IQ Challenge dünyanın en prestijli robot yarışmalarında biridir ve katılım fazlalılığıyla guıness rekorlar kitabına girmiştir. Takımımız turnuvada 7 eleme maçına çıkmış ve finale kalmıştır finalde tek maç usulü ile en yüksek puanı alan takım sıralamasıyla 5. olmuş ve diğer yarışmalar için umut vaat etmiştir. Türkiye finalinde derece elde edip ülkemizi ilimizi ve ilçemizi en iyi şekilde temsil etmektir. Ve bayrağımızı Amerika'da düzenlecek olan dünya finalinde dalgalandırmaktır."

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan İbrahim Çakar öğretmenler gününü kutladı
Başkan İbrahim Çakar öğretmenler gününü kutladı
İstanbul'dan Kaynarca'ya kaçırıldı
İstanbul'dan Kaynarca'ya kaçırıldı