Kabet engellilerimiz için oynadı

KABET, "Aşk Olsun Artislere" adlı oyununu bu kez 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle oynadı. Kaynarca Belediyesi Salonu'nda oynanan oyunu engelliler, aileleri ve protokol mensupları birlikte izledi.

Kabet engellilerimiz için oynadı
Kabet engellilerimiz için oynadı Admin
Bu içerik 6820 kez okundu.
Advert

Oyundan sonra bir konuşma yapan Kaynarca Kaymakamı Mehmet Ali Karatekeli, "Kabet oyuncularını tebrik ediyorum. Engelli olmak zor hadise, kimse isteyerek engelli olmaz. Herkes bir engelli adayıdır. Allah kaderimize yazmışsa hepimizin engelli olma durumu vardır. O yüzden engellilerin hayatını kolaylaştıran düzenlemeleri bir lütuf olarak değil, yapılması gereken bir hizmet olarak tüm kamu kurumlarımız ve belediyemiz yapmalıdır. Onlara yapılacak en büyük hizmet budur, acımak değildir. Onları ayrıştırmak değildir. Toplumda duyarlılık oluşturmak için bu etkinliklere ihtiyacı vardır. Engellilerin önlerini açalım, hepimiz çaba gösterelim. Hepinize engelsiz bir yaşam dilerim" dedi. 
Kaynarca Engelliler Derneği Başkanı Fatma Gömenç, KABET Yönetmeni Suzan Tufan'a katkılarından dolayı teşekkür plaketi verdi. Suzan Tufan, "Bu plaketi tüm ekibim adına alıyorum, ben tek başıma hiçbir şeyim. Bize katılmak isteyen herkesi bekliyorum. Birlikte güzel herşey" diye konuştu. 
Etkinlik tiyatro oyuncuları, engelliler ve protokol mensuplarının birlikte fotoğraf çektirmesiyle son buldu. / Sedat Balta

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SGC: 10 Ocak Basın Mücadele Günüdür
SGC: 10 Ocak Basın Mücadele Günüdür
Hendek'teki patlama davasını izleme çağrısı...
Hendek'teki patlama davasını izleme çağrısı...