Belediye temizlik işçisini darp etti(!)

Süpürge makinesi ile temizlik yaparken Ü.Ç tarafından saldırıya uğrayan temizlik işçisinin darp raporu aldı ve şikayetçi olduğu belirtildi. Belediye işçi ve memurlarını temsil eden sendika temsilcileri olayı kınayan ve hukuk mücadelesi vereceklerini belirten bir açıklama yayımladı.

Belediye temizlik işçisini darp etti(!)
Belediye temizlik işçisini darp etti(!) Admin
Bu içerik 1663 kez okundu.
Advert

 

19 Aralık perşembe günü gece yarısı 03:30 da meydana gelen olayda Ü.Ç. adlı kişi Belediye temizlik çalışanlarından Erdoğan Kaya'yı darp etti. 

Memur Sen Kaynarca ilçe Temsilcisi Sezgin Tutar, Hizmet İş Yeri Sendika Temsilcisi İlker Yel ve Bem Bir Sen Kaynarca İşyeri Sendika Temsilcisi Erkan Kurt yaşananları kınayarak bir açıklama yayımladı: "Yıllardır giderek dozunu arttıran ve şiddete varan tepkinin çarpıklığından, sorunlarından, Kişilerin Sabırsızlıklarından,Anlayışsızlığından kaynaklanmakta olduğunu anlatan İlker YEL, Artık olağanlaştırılmak istenen, normal gibi gösterilmeye çalışılan işçilere yönelik şiddetin mutlaka önü alınmalıdır

Darp edilen arkadaşlarının hukuki olarak sonuna kadar destekçisi olacağız.

Hizmet etmek için canla başla görev yapan emekçi arkadaşımıza saldırıda bulunulmuştur. Belediye çalışanlarını üzen bu çirkin olayı kınıyoruz. Çalışanlarımıza yönelik yapılan sözlü ve fiili saldırılar iş motivasyonumuzu bozmaktadır. Ancak bizler her türlü koşullarda vatandaşlarımıza hizmet için gece gündüz demeden çalışmalarımıza devam edeceğiz. Biz, mesleğimizi güven içinde ve huzurla yapmak istiyoruz. Bu ortamı sağlamak için tüm tarafları hoşgörüye, bilimselliğe ve toplum yararını gözetmeye çağırıyoruz. Yapabileceğinin çok üstünde hizmet veren, her türlü olumsuz şartlarda görevini yapmaya çalışan, gece gündüz demeden fedakârca mesleğini icra eden emekçilerimizin sebep ne olursa olsun sözlü ve fiziksel şiddete maruz kalmasını kesinlikle kabul etmiyoruz. Erdoğan KAYA kardeşlerimize geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Emekçilerin kanayan yarası olan bu çirkin saldırıyı tekrar şiddetle kınıyoruz ve bir daha bu gibi durumların yaşanmamasını temenni ediyoruz."

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
'Yüzyüze eğitim de geç kalındı'
'Yüzyüze eğitim de geç kalındı'
Şehidimiz var!
Şehidimiz var!