Su havzamıza foseptik atığı deposu yapacaklar(!)

SASKİ, orman ve su havzasına izinsiz foseptik sahası yapmaya kalkınca... Orman İşletmesi SASKİ'yi durdurdu(!) SASKİ'nin Kaynarca Müezzinler köyünde su havzasına arıtma tortusu ve foseptik atıklarını depolama sahası inşası çevre köyü halklarının tepkisine neden oldu. 6 Muhtar, AKP'li 3 Belediye Meclis Üyesi, Ziraat Odası karşı çıkarak Sakarya Büyükşehir Belediyesi'ne dilekçe verdi.

Su havzamıza foseptik atığı deposu yapacaklar(!)
Su havzamıza foseptik atığı deposu yapacaklar(!) Admin
Bu içerik 1724 kez okundu.
Advert

Kaynarca Müezzinler köyünde Sakarya Büyükşehir Belediyesi SASKİ'ye ait eskavatörün bir haftaya yakın çalışmasını ancak Muhtar ve köylülere yapılan işlemle ilgili hiç bir bilgi verilmemesi üzerine SASKİ ve Kaynarca Belediyesi'ne başvuran Müezzinler Mahallesi Muhtarı Saffet Kansu doyurucu bir yanıt alamadı. 
SASKİ'nin foseptik ve arıtma tortusu atıkları alanı yapmak istediği alanın Orman arazisi olması nedeniyle Kaynarca Orman Bölge Şefliği'ne bilgi verdi. Orman Bölge Şefliği SASKİ'nin çalışmasını durdurdu. 
Adının gizli tutulmasını isteyen bir SASKİ çalışanının, "Müezzinler'de eski taşocağına foseptik ve arıtma atıklarının atılacağı" bilgisini öğrenen vatandaşlar tepki gösterdi. 
MUHTARLAR ORTAK DİLEKÇE VERDİ
Kaynarca Ziraat Odası Başkanı İbrahim Çakar, Müezzinler Muhtarı Saffet Kansu, Sabırlı Muhtarı Muammer Açıkgöz, Okçular Muhtarı Arif Sarıdemir, Taşoluk Muhtarı Memduh Özdemir, Eğrioğlu Muhtarı Tacettin Kaçar, Akbaşlı Muhtarı Cevdet Candan, Kaynarca Belediyesi Meclis Üyeleri İlhan Akcan ve Seçkin Akcan, Azmi Çelebi, atık sahası yapılmak istenen arazin karşısındaki AKTAV tavuk çiftliğinin sahiplerinden Fikri Koç ortak imzaladıkları dilekçeyle Sakarya Büyükşehir Belediyesi'ne depolama sahası yapılmasına karşı olduklarını ve sakıncalarını belirten bir dilekçe verdiler.
SU KUYUSU YANINA FOSEPTİK DÖKÜLMEZ
Müezzinler Muhtarı Saffer Kansu, "Bölge 2000 yılında Sakarya Üniversitesi tarafından su havzası olarak ilan edildi. Bu konuda rapor var. Böyle bir tesisin su kuyusuna 30 metre, evlere 50 metre uzaklığa, futbol sahasına 250 metre uzaklığa yapılması doğru bir şey değil üstelik hemen yanında köy meramız var, insan sağlığı ve tarım faaliyetlerimizi olumsuz etkileyecek bu işlemin derhal durdurulması lazım" diye konuştu. / Sedat Balta

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
'Yüzyüze eğitim de geç kalındı'
'Yüzyüze eğitim de geç kalındı'
Şehidimiz var!
Şehidimiz var!