Advert

Kaynarca hindisinin lezzeti tartışılmaz

Gezen tavuk, çiftlik tavuğu tartışmaları yılbaşıyla birlikte yerini 'hindi'ye bıraktı. Malum hindi gelenekselleşen yılbaşı sofralarımızın baştacı. Ancak Adapazarı Katlıpazar çarşısında yılın 365 günü köy hindisi satan Kaynarcalı Hasan Saka öyle düşünmüyor.

Kaynarca hindisinin lezzeti tartışılmaz
Kaynarca hindisinin lezzeti tartışılmaz Admin
Bu içerik 3360 kez okundu.
Advert

HİNDİ YEDİRMEK BABALIK GÖREVİDİR
Lezzetiyle tüm Türkiye'de gönüllere taht kurmuş Kaynarca Kandıra yöresinde geleneksel doğal yöntemlerle yetişen köy hindilerinin hem ucuz, hem lezzetli, hem de protein değerinin yüksekliğine dikkat çeken Hasan Saka, "Bizim Kaynarca ve Kandıra'da yetişen hindilerin lezzeti bir başka olur. Bunun kaynağı o bölgede yetişen bitkiler ve havasındandır. Hindi yalnız yılbaşında değil her zaman yenilmesi gereken; büyüme yaşındaki çocuklara yedirilmesi gereken bir analık babalık görevidir aynı zamanda. Kilosu 35 lira olan köy hindilerimizden 4 kiloluk olanının fiyatı 140 liradır 10 kişi rahat doyar. Hindi sucuğunu da tavsiye ederim" diyor. 
Saka Piliç'te hindinin yanısıra hepsi köyde yetişen kaz, tavuk, ördek, köy yumurtası da satın alabilirsiniz. Kilo fiyatları şöyle: Ördek 40 lira, Hindi 35 lira, Kaz 50 lira, tavuk 35 lira. / Sedat Balta

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sakarya'nın henüz yüzde 30'u aşılandı
Sakarya'nın henüz yüzde 30'u aşılandı
İlk onlar açılacak! İşte kademeli normalleşme planı
İlk onlar açılacak! İşte kademeli normalleşme planı