Advert

Acarlar Longozu'na dokunan yandı!

Çevre Bakanlığı çevreyi kirletenlere karşı cezaları artırdı; gürültü yapıp komşuyu rahatsız edenden sulak alanları kurutanlara kadar hepimizi yakından ilgilendiren işte o cezalar.

Acarlar Longozu'na dokunan yandı!
Acarlar Longozu'na dokunan yandı! Admin
Advert

Çevre Bakanlığı çevreyi kirletenlere karşı cezaları artırdı; buna göre yüzde 65'i ilçemizde bulunan birinci derece doğal sit alanı olan Acarlar Longozu'nda doldurup, kurutarak arazi kazanmaya çalışanlara 368 bin lira ceza uygulanacak. Ayrıca özel çevre koruma bölgelerinde kullanma esaslarına aykırı hareket edenlere ise 73 bin lira ceza kesilecek. 
ÇÖP DEPOLAMAYA DA CEZA
Tehlikesiz atıkları mevzuata aykırı olarak geçici ara depolama yapan, geri kazanan, geri dönüşümü sağlayan, tekrar kullananlara ise 265 bin lira ceza uygulanacak. Bu ceza tehlikeli atıklarda bir milyon 106 bin lira oluyor.  Atıkları toprağa dökenlere de 88 bin 499 lira ceza geliyor. 
Konutlarda vatandaşın yaptığı gürültü kirliliği 1461 lira, umuma açık yerleri kirletenlere 351 lira, egzoz emisyon ölçümünü yaptırmayanlara 1895 lira, araçlarında abart egzoz kullananlara 4 bin 412 lira ceza uygulanacak. / Sedat Balta

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yüz yüze eğitim nasıl olacak?
Yüz yüze eğitim nasıl olacak?
Fındık hırsızlarına karşı silahlı devriye
Fındık hırsızlarına karşı silahlı devriye