Saadet Partisi Aralık ayı İl Toplantısını Yaptı

Saadet Partisi Sakarya İl Başkanı Fahrettin Abay, Sakarya İl Başkanlığı’nın Aralık Ayı İl Divan Toplantısı’nda gündemi değerlendirdi. Toplantıya Kaynarca İlçe Başkanı Mustafa Tan da katıldı.

Saadet Partisi Aralık ayı İl Toplantısını Yaptı
Saadet Partisi Aralık ayı İl Toplantısını Yaptı Admin
Bu içerik 2555 kez okundu.
Advert

Saadet Partisi Sakarya İl Teşkilatı Aralık ayı divan toplantısını İl binasında gerçekleştirdi. Aylık faaliyet raporlarının okunduğu toplantıda divan başkanlığını Fahrettin Abay yaptı.

Saadet Partisi Sakarya İl Başkanı Fahrettin Abay, partisine yeni katılan Hendek ilçesi’nden 10 yeni üyeye parti rozetlerini taktı. Saadet Partisi Hendek İlçe Teşkilatı'na yeni katılan üyeler için il binasında bir program düzenlendi. Saadet Partisi Sakarya İl Başkanı Fahrettin Abay, partilerine yeni katılan arkadaşlara rozetlerinin takılması için İl Divan toplantısında bir araya geldiklerini söyledi.  
Siyasi konuşmalar gündeminde İl Başkanı Fahrettin Abay, Türkiye gündemini ve ekonomik konuları değerlendirdi. Türkiye’de halkın yüzde 45 kesiminin asgari ücretle yaşamaya çalıştığını kaydeden Abay, insanların çok sıkıntı da olduğunu, bankaların da kar rekoru kırdığını işaret ederek, 2020 yılında 138 milyar faiz ödeyecek Ak parti hükümetinin işçisine, memuruna, emeklisine yüzde 3-4 oranından fazla zam vermesinin mümkün  olamayacağını kaydetti. Ülke de sömürü  düzeni hakim olduğunu ifade eden Abay, “Faize dayalı ekonomi fakirlik, yoksulluk getirir ama saadet getirmez. Biz faize kesinlikle hayır diyoruz. Biz gelir gelmez ilk önce havuz sistemini kurduk ve gördük ki ülkemiz çok zenginmiş. Emekliye yüzde 300 asgari ücretliye yüzde 150, işçiye ve memura yüzde130 zam yaptık. Faizin hortumunu kestik halka aktardık ve piyasa müthiş hareketlendi. Bunu ancak biz milli görüş, Saadet Partisi yapabilir.” dedi. 
Bir ülke de tarımın savunma sanayiinden daha önemli olduğunun altını çizen Abay, “Başkan Erdoğan ambarın anahtarı kimdeyse güç ondadır diyor. Doğru söylüyor, ancak üretime değil, betona, köprüye, stada yatırım yapıyor. 2019 yılında 10 milyon ton buğday ithal edilmiş. Sen bizim Hasan’a değil Hans’a neden destek veriyorsun? Hayvancılık bitirildi, Sırbistan’dan, Bosna’dan 4 bin 500 ton et ithal ediliyor. Gençlerimizin yüzde 26’sı işsiz. Tencereyi kaynatmak istiyorsan, Saadet Partisi’nin ekonomi programını uygulaman şart.” dedi.
   

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SGC: 10 Ocak Basın Mücadele Günüdür
SGC: 10 Ocak Basın Mücadele Günüdür
Hendek'teki patlama davasını izleme çağrısı...
Hendek'teki patlama davasını izleme çağrısı...