Advert

AKP'de değişim başlıyor! İlçe ilçe Rapor hazırlandı...

AKP’de önümüzdeki ay başlayacak ilçe kongreleri öncesinde değişecek ilçe başkanlarıyla ilgili rapor hazırlandı. Milletvekilleri ve il başkanın katıldığı toplantıda alınan karara göre bir çok ilçede değişim yaşanacak. Değerlendirmede Kaynarca'ya da yer verildi.

AKP'de değişim başlıyor! İlçe ilçe Rapor hazırlandı...
AKP'de değişim başlıyor! İlçe ilçe Rapor hazırlandı... Admin
Advert

 AKP’de kongre takvimi genel merkeze sunulmadan önce hangi ilçe  başkanlarının görevine devam etmeyeceğiyle ilgili toplantı yapıldı.

Sakarya Yenihaber gazetesinden Mustafa Kaya'nın haberine göre Bir dönemdir ilçe başkanlığı yapan Kaynarca İlçe Başkanı Ahmet Köseoğlu'nun da değişebileceği belirtildi,

Milletvekilleri ve İl Başkanı Yunus Tever’in yaptığı toplantıda ilçe başkanlarının performanslarının masaya yatırıldığı öğrenildi. Bu arada İl Başkanı Yunus Tever de ilçe başkanlarıyla ilgili raporunu genel merkeze verdi.

3 DÖNEM KURALI GEÇERLİ

Taraklı ve Karapürçek ilçe başkanları 3 dönem görev yaptıkları için tüzük gereği yeniden aday olamayacak. Pamukova, Erenler, Kaynarca, Ferizli ve Söğütlü ilçelerinde değişime gidilmesi gündemde. Kocaali, Serdivan, Arifiye ve Karasu’da ise ilçe başkanlarının yerlerini koruyacağı öğrenildi. Adapazarı ile ilgili henüz net bir karar verilmediği öğrenildi.

SOFU KRİZ ÇIKARTTI

Hendek’te seçim kaybeden belediye başkan adayı Ali Kemal Sofu yeniden ilçe başkanlığı için nabız yoklarken, mevcut başkan Hasan Serdar Baykal’ın devam edip etmeyeceğiyle ilgili vekiller arasında görüş ayrılığı yaşandığı iddia edildi. Akyazı, Sapanca ve Geyve ilçe başkanlarının ise ilk rapora göre görevlerine devam etmesi kararı verildi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yüz yüze eğitim nasıl olacak?
Yüz yüze eğitim nasıl olacak?
Fındık hırsızlarına karşı silahlı devriye
Fındık hırsızlarına karşı silahlı devriye