Kaynarca Belediye Meclisi Toplantısı yapıldı

Kaynarca Belediyesi Ocak Ayı Olağan Meclis Toplantısı Murat Kefli başkanlığında yapıldı. Belediye Başkanı Murat Kefli, "9 Gündem maddesinin görüşüldüğü toplantıda "Önceliğimiz alt yapı, kanalizasyon, derenin ıslahı" dedi. Meclis Toplantısı'nda Denetim Komisyonu üyeleri de seçildi.

Kaynarca Belediye Meclisi Toplantısı yapıldı
Kaynarca Belediye Meclisi Toplantısı yapıldı Admin
Bu içerik 3126 kez okundu.
Advert

Kaynarca Meclisi yılın ilk toplantısını yaptı
Kaynarca Belediyesi Ocak Ayı Olağan Meclis Toplantısı Murat Kefli başkanlığında yapıldı. Belediye Başkanı Murat Kefli, 9 Gündem maddesinin görüşüldüğü toplantıda "Önceliğimiz alt yapı, kanalizasyon, derenin ıslahı" dedi. Meclis Toplantısı'nda Denetim Komisyonu üyeleri de seçildi. 
2020 yılının ilk meclis toplantısı olması nedeniyle İstiklal Marşı okunup, saygı duruşunda bulunuldu. Belediye Başkanı Murat Kefli açılış konuşmasında Aralık ayında yapılan belediye çalışmaları hakkında meclis üyelerini bilgilendirdi. 
Üç meclis üyesinin katılmadığı toplantıda 9 gündem maddesi görüşüldü. İlk gündem maddesi görüşülerek toplantıların her ayın ilk salı günü saat 11.00'da yapılmasına, tatil ayının ise Temmuz ayı olmasına karar verildi. 


DENETİM KOMİSYONU SEÇİLDİ
İkinci gündem maddesinde Denetim Komisyonu üyeleri gizli oyla seçildi. Yeni dönemde Denetim Komisyonu üyesi olarak AK Parti'den Seçkin Akcan ve Furkan Onkun, Saadet Partisi'nden Mustafa Tan seçildiler. 
Üçüncü ve dördüncü maddelerin görüşülmesi sonucu, İşkur aracılığıyla istihdam edilen 3 kişinin görevlerine devam edilmesine; 2020 yılı içinde sözleşmeli personel (3 Mühendis, 2 tekniker, 2 teknisyen)  çalıştırılmaya devam edilmesi kararı oy birliği ile alındı. 
Beşinci maddeyle zabıta memurlarına verilecek mesai ücretleri; altıncı maddede belediye'ye kalan imar artıkları ve hisselerinin satışı konusunda encümene yetki verilmesi oy birliği ile kabul edildi. 


BAŞKANA YETKİ VERİLDİ
Yedinci maddenin görüşülmesi sonucu Belediye Başkanı Murat Kefli'ye hisseli imar atıklarının satışı ve tapuda temsil konusunda yetki oy birliği ile verildi. 
Sekizinci maddede Genel Müdürlüğünü 3 yıldan bu yana Turan Zengin'in yaptığı Kaynarca Belediyesi'ne ait çoğunluğu temizlik işçisi 27 personeli olan Kaynarca Grup İnşaat Mad. Gıda, Petrol Sanayi Ticaret Anonim Şirketi'ne yönetim kurulu ve yönetici atanması konusunda Başkan Murat Kefli'ye  oy birliği ile yetki verildi. Şirketin 18 Ocak tarihinde genel kurulunun yapılacağı duyuruldu. 
KEÇİ ÇİFTLİĞİNE ONAY
Ek gündem maddesinde ise Kızılcaali Çakaltepe mevkiinde 61 dönüm üzerinde keçi çiftliği kurmak isteyen Rümeysa Muhammet adlı kişinin dilekçesi görüşüldü. Çiftlik uygun görülerek onay verildi. 


TAN, FORMA SATIŞINI SORDU
Dilek ve temenniler bölümünde söz alan Saadet Partili Belediye Meclis Üyesi Mustafa Tan, halk arasında Sakarya Spor yönetiminden 50 forma alınarak destek verilmesi olayının eleştirildiğini belirterek kaç lira ödendiğini sordu. 
Belediye Başkanı Murat Kefli soruyu, "Bizim Belediye bütçesinden para verip forma almamız söz konusu değil, biz yalnız bu formaların Kaynarca'da alınması için organizeyi yaptık. 1965 Liradan 50 formanın 16'sını esnaflarımıza verdik, gerisini Seyfettin Selim bey aldı geriye yalnız 4 formamız kaldı" diyerek yanıtladı. 
ÖYLE BİR BÜTÇEMİZ YOK
Mustafa Tan'ın köylere taziye evi, düğün, toplantı yeri olarak kullanılacak  köy konakları önerisine ise Murat Kefli şöyle yanıt verdi: "45 köyümüz var bu yatırımların biri 1 milyon lira tutar. Bizim bütçemiz yok ancak köylü kararını verir yapmaya başlarsa biz de destek oluruz. Bizim belediye olarak önceliğimiz derenin ıslahı, kanalizasyon, alt yapı bittikten sonra da ilçe merkezindeki sokakların asfaltlanmasıdır." 
Siyasal Parti İlçe Başkanları ve Meclis Üyeleri Okan Pektaş, Ergün Güzelalp ve Hatice Mermer'in katılmadığı toplantıya Karamanlar Muhtarı Şafak Altıntaş, Küçük Kaynarca Muhtarı Nusret Türken, Birlik Muhtarı Fazıl Boğaz ve AKP Gençlik Kolu Başkanı Mustafa Şendoğan katıldı. / SEDAT BALTA

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Kaynarca     2020-01-20 Taşı, toprağı, çamuru! Altın Kaynarca. Az daha sabredelim sıkalım dişimizi ne yollar ne köprüler yapacak Belediyemiz güzel günler yakındır.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SGK’dan Genel Sağlık Sigortası borcu uyarısı
SGK’dan Genel Sağlık Sigortası borcu uyarısı
85 Yaş üzeri bugün evlerinde aşılanmaya başlıyor
85 Yaş üzeri bugün evlerinde aşılanmaya başlıyor