Reklamı Geç
Advert

Şeyhtımarı'nda seracılık eğitimine başlandı

Kaynarca Ziraat Odası Başkanı İbrahim Çakar, talep olması durumunda ilçenin her köyünde istedikleri konuda kurs açabileceklerini söyledi.

Şeyhtımarı'nda seracılık eğitimine başlandı
Şeyhtımarı'nda seracılık eğitimine başlandı Admin
Bu içerik 2385 kez okundu.
Advert

Şeyhtımarı köyünde 8'i kadın, 21'i erkek toplam 29 kişiye seracılık eğitimi verilmeye başlandı. 
Kaynarca Ziraat Odası, Kaynarca Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile Şeyhtımarı köyünde açılan Seracılık Kursu'nun ilk dersinde konuşan Ziraat Odası Başkanı İbrahim Çakar, "Çiftçilerimizin sorunları aşabilmesi, daha üretken ve daha çok kazanmaları için eğitimin çok önemli olduğuna inanıyoruz. Sorunlarımızı aşmak biraz da bizim kendimizi aşmamız, gelişmeler konusunda kendimizi yenilememize bağlı. 
Bunun için Kaynarca'ya bağlı 45 köyümüzden gelen talepler doğrultusunda istedikleri konuda kurslar açarak bu amaçlarımıza ulaşmak istiyoruz. Talep olması durumunda bu kursları her yere açmak niyetindeyiz. Seracılık kursumuzun ilçemize hayırlı olmasını dilerim. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Halk Eğitim Müdürlüğü yöneticilerine de verdikleri destekten dolayı teşekkür ediyor" dedi. 
Emel Sertöz'ün verdiği kurs sonunda sertifikalarını alarak seracılık mesleğini yapabilecek kursiyerler KOSGEB hibe kredilerinden de yararlanabilecek. 
Kaynarca'da şu anda Nevrin köyünde de arıcılık konusunda 30 kursiyere eğitim verildiği belirtildi. . / Sedat Balta

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
‘Salgına cenaze evine taziyeye gidenler sebep olmuş’
‘Salgına cenaze evine taziyeye gidenler sebep olmuş’
SAHİBİNDEN SATILIK FINDIK BAHÇESİ
SAHİBİNDEN SATILIK FINDIK BAHÇESİ