Advert

Tatil başlıyor

Kaynarca'da eğitim gören 5 bin öğrenci ve öğretmenler eğitim öğretim yılının birinci dönemini tamamlayarak 17 Ocak Cuma bugün yarıyıl tatiline çıkacak. Yarıyıl tatili 20-31 Ocak arasında olacak.

Tatil başlıyor
Tatil başlıyor Admin
Bu içerik 7070 kez okundu.
Advert

 İkinci yarıyıl eğitim öğretim dönemi ise 3 Şubat Pazartesi başlayacak. Okulların yarıyıl tatiline girmesi nedeniyle İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş bir mesaj yayınladı.

SİZLERDEN ÇOK ŞEY BEKLİYORUZ

İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş mesajında şu ifadelere yer verdi; Bir dönemi geride bırakarak iki hafta sürecek güzel bir tatile merhaba diyorsunuz. Sevinciniz, sevincimizdir. Biliyoruz ki çok çalıştınız ve yoruldunuz. Dinlenmek ve yeni dönem için enerji toplamak en doğal hakkınız. Karnelerinizi evlerinize gururla götürünüz. Unutmayınız ki siz o karneden çok daha fazlasısınız. Akademik başarınızı ölçmek mümkün olabilir ancak size olan sevgimizi hiçbir araçla ölçemeyiz çocuklar. Notlarınız nasıl olursa olsun sizlere olan güvenimiz ve inancımız değişmeyecektir. Yarınlarımızın biricik teminatı sizlersiniz. Hepinize keyifli bir tatil dilerken sözlerime Mustafa Kemal Atatürk’ün şu sözleriyle devam etmek istiyorum: "Küçük hanımlar, küçük beyler! Sizler hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı ve ikbal ışığısınız. Memleketi asıl ışığa boğacak olan sizsiniz. Kendinizin ne kadar önemli, değerli olduğunuzu düşünerek ona göre çalışınız. Sizlerden çok şey bekliyoruz."

EĞİTİME YAPILAN YATIRIM, GELECEĞE YAPILAN YATIRIMDIR

Gelişen ve değişen dünyada eğitime yapılan yatırım, geleceğe yapılan yatırım olduğunu dile getiren Durmuş; “Bu bilinçle evlatlarımızı teknolojiye yön verebilen, donanımlı, okuyan, araştıran, sorgulayan, güçlü ve mutlu bireyler olarak yetiştirmek için çalışmalıyız.  Çocuklarımızın başarılarını sadece karnedeki notlarından ibaret görmemeli, onları davranış ve tutumlarıyla da değerlendirmeliyiz. Karneler dönem boyunca yapılan çalışmaların, gösterilen performansın neticesidir; başarının değerlendirilmesinde sadece bir araçtır. Öğrencimiz değerini, şahsiyetini, kişiliğini ve zekâ seviyesini belirleyecek bir gösterge değildir. Bugün çocuklarımızı karşılarken bir zamanlar çocuk olduğumuzu hatırlayalım ve esas başarının; öz güveni zedelenmemiş, kendini cesurca ifade edebilen dürüst, azimli, çalışkan, vatanına ve milletine hayırlı bireyler yetiştirmekten geçtiğini unutmayalım.” İfadelerini kullandı.

NESİLLERİN YETİŞMESİNDE TEMEL GÜÇ ÖĞRETMENLERİMİZDİR

Türkiye'yi güçlü ve aydınlık yarınlara taşıyacak yeni nesillerin yetişmesinde temel gücün öğretmenler olduğunu belirten Durmuş; “Öğretmenlerimizin göstermiş olduğu gayret ve özveriyle ilimizin ve ülkemizin gelişimine katkıda bulunuyor. Yarınlarımızın umudu öğrencilerin yetişmesinde en büyük pay şüphesiz ki öğretmelerimize aittir. Öğretmenlerimiz yorucu olsa da en az onun kadar mutluluk veren bir mesleği icra ediyor. Öğretmenlerimiz, öğrencilerinizin bilgi ile donanmış, sosyal başarısı yüksek, kendini ifade edebilen, sosyal faaliyetlerde etkin rol alabilen, hayatın her alanında başarılı bireyler olabilmeleri için bir dönem boyunca yoğun bir şekilde emek verdi. Okulu sevmeyi, insanlığa saygıyı, birlik ve dayanışma içinde yaşamayı, doğayı korumayı, vatanı için çok çalışmayı öğrenmede öğrencilerine en iyi şekilde rehberlik eden değerli öğretmen arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Yaptığınız tüm güzel çalışmalardan dolayı kutlar, sağlıklı ve mutlu bir tatil dönemi geçirmenizi dilerim.” dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
24 Şubat Çarşamba Sakarya Basınında Bugün
24 Şubat Çarşamba Sakarya Basınında Bugün
Sakarya'daki koronalı sayısındaki son rakam
Sakarya'daki koronalı sayısındaki son rakam