Facebook paylaşımına dava açıldı

Bursa Belediye Başkanının 30 Ağustos Bayramı hakkında yaptığı halkın genelini ilgilendirmiyor görüşüne karşı yapılan bir paylaşımı paylaşan Hasan N. Kaynarca adliyesinde ifade verdi.

Facebook paylaşımına dava açıldı
Facebook paylaşımına dava açıldı Admin
Bu içerik 1454 kez okundu.
Advert

Kaynarcalıların ve Kaynarca Spor camiasının yakından tanıdığı hemşehrimiz Hasan N.'e sosyal medya sitesi Facebook'da Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş'ın "Cumhuriyet Bayramı halkın genelini ilgilendiren bir bayram değil"konulu paylaşıma hakaretli yorum yaptığı iddiasıyla "Sesli, yazılı ve görüntülü iletiye hakaret" suçundan dava açıldı. 
Kaynarca ilçesi Merkez Mahalle'de oturan 64 yaşındaki Hasan N,  sosyal medyada Bursa ilinde 30 Ağustos Zafer Bayramında toplu taşımanın ücretsiz olması önerisine Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş'ın 'Halkın genelini ilgilendiren bir bayram değil' diyerek karşı çıktığı ileri sürülen paylaşımı gördü. Paylaşıma tıklayarak hakaretli yorum yaptığı iddiasıyla Hasan N., hakkında 'Sesli, yazılı veya Görüntülü bir iletiye hakaret' suçundan dava açıldı. 
Kaynarca'da Adliye'ye giderek ifade veren Hasan N.,  "Bana istinat edilen suç, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanının Cumhuriyet Bayramının Türk halkına mahal olmadığını ve bu yüzden bedava otobüs veremeyeceğini söylemiş. Bunun üzerine bir Türk vatandaşı olan şahıs konu üzerine yazı yazmış ve bende bu yazıyı beğendim. Bu demek oluyor ki Zafer Bayramı ülkemizde değer görmüyor değer görseydi beni mahkemeye çağırmazdı. Ben bunu yazan bir insan değilim beğendim ve paylaştım. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanının söylediği 30 Ağustos Zafer Bayramı halka mal olmuş değildir kelimesi benim tarafımca yanlıştır. Bu yazı benim tarafımca yanlış görüldüğü içinde beğenip paylaştım. Ben buradan halkımıza şunları söylemek istiyorum; sosyal medya kullanırken bu tür olaylara çok dikkat etmesi gerek bu tür beğenileri ve paylaşımları araştırmaları gerekiyor. Yoksa benim gibi cezai durumla karşılaşırlar. Bu olayların sonu para cezasını ödeyemezseniz hapis cezalarına kadar gidiyor. Vatandaşlarımızın çok dikkatli olması gerekiyor demek oluyor ki her türlü sosyal medyamız takip ediliyor. Paylaşımlarımız, beğenilerimizin ve yazdıklarımız. Halkımız bu konuda dikkatli olsun" dedi. 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SGC: 10 Ocak Basın Mücadele Günüdür
SGC: 10 Ocak Basın Mücadele Günüdür
Hendek'teki patlama davasını izleme çağrısı...
Hendek'teki patlama davasını izleme çağrısı...