Reklamı Geç
Advert

ADAM KİM MİŞ?

Sedat Balta'nın köşe yazısı

ADAM KİM MİŞ?
ADAM KİM MİŞ? Admin
Bu içerik 1343 kez okundu.
Advert

ADAM KİM MİŞ?
Bile bile ölüme göndermişler(!)
Meğer daha önce bildikleri halde  küçücük çocukları hasarları okullarda eğitim görmesine gözyummuşlar.
CHP Grup Başkan Vekili ve Sakarya Milletvekili Engin Özkoç'un kararlılıkla gündemden düşürmediği hasarlı okullar gerçek çıktı. 
AKP milletvekilleri, Milli Eğitim Müdürleri ısrarla yalanlıyorlardı. Ne oldu da 17 okul için yıkım kararı verildi. Elazığ Depremi mi korkuttu(!) 
Atanmış ve seçilmişler, Sakarya'nın deprem bölgesi olduğunu bilmiyorlar mıydı?
Yıllar önce yaz tatilinde alınması gereken önlemler şimdi eğitim yılının ortasında apar topar alınıyor.  Binlerce öğrencinin sınıfı, öğretmeni, düzeni değişecek; eğitim başarıları düşecek. 
Türkiye'nin kaynakları itibardan tasarruf olmaz diyerek ülkenin her yanına saraylar yaparak, özel uçaklar, makam otomobilerine harcanırken 6 yaşında, 7 yaşında çocukları tabutluklara göndermek siyaset mi şimdi?
Batsın böyle siyaset anlayışı, yazıklar olsun... 
Ailelerinden Sakarya halkından gizledikleri(!) gerçek ortaya çıktı, büyük geçmiş olsun. 
Engin Özkoç'u, "Lafa bakarım laf mı diye, adama bakarım adam mı" gibi ucuz sözlerle aşağılamaya çalışanlar 'adam' mıymış...
Şimdi çıkıp bir özür dilerse belki az da olsa adam sıfatına girerler. 
Maalesef, demokratik bir ülkede olsa insan içine çıkamayacak olan parti büyükleri yine 'büyük adam' muamelesi görecekler. 
Ne yazık ki, insana değer verilen bir coğrafyada büyük skandal olarak algılanacak bu hazin olay kısa zamanda unutulacak. 
İnsanlar layık olduğu biçimde yönetilir sözü bir kez daha gerçekleşmiş olacak. 
Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, başka hiç bir şey yapmamış olsa bile; hasarlı okullar konusunu Sakarya'nın hatta ülkenin gündeminde tutmasıyla milletine karşı görevini yapmıştır. Hasarlı okullar konusunu yok sayan, küçümseyen, politikacılar, bürokratlar, gazeteciler, eğer varsa vicdanlarıyla başbaşa kalarak, öz eleştirilerini yapmalılar. 
Daha önce böyle bir sorundan haberdar olmadığını söyleyen AKP Genel Başkan Yardımcısı Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz artık sorunu bildiğine göre siyasi nüfuzunu kullanır her halde...
Akyazılı, Ferizlili, Hendekli, Karasulu, Kocaalili, Pamukovalı, Sapancalı, Adapazarlı anne babalar en değerli varlıkları, çocuklarını yıllardır bile bile hasarlı okullarda ölüm tehlikesiyle karşı karşıya bırakan sözde siyasetçileri affedebilekcekler mi?
Gelelim bu okulları yapan müteahhitlere... Kim bunlar... 4 Bin 500 çocuğun eğitim gördüğü binaların inşaatlarında kusurları var mı? Varsa yargılansınlar. Okulları denetleyenler, oturulabilir ruhsatı veren Belediye yönetimleri yargılansın. Bunlara ihaleleri verenler sorgulansın. Yıkılacak okullar listesi olmayan başka hangi binaları yaptılar; Sakarya halkının bunları bilmeye hakkı var.
Yapanın yanına kaldığı bir ülke olmaktan çıkmak istiyorsak yapılacaklar belli... Niyetleri geçiştirmekse, göz boyamaksa başka(!)
Unutmayalım; görünenler görünmeyenleri gizler... 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
‘Salgına cenaze evine taziyeye gidenler sebep olmuş’
‘Salgına cenaze evine taziyeye gidenler sebep olmuş’
SAHİBİNDEN SATILIK FINDIK BAHÇESİ
SAHİBİNDEN SATILIK FINDIK BAHÇESİ