Hastaneye tazminat davası

Türk uyruklu Alman vatandaşı tedavisi için yüksek ücret alındığı iddia ederek Kaynarca İlçe Hastanesi'ne tazminat davası açacağını söyledi.

Hastaneye tazminat davası
Hastaneye tazminat davası Admin
Bu içerik 1429 kez okundu.
Advert

Almanya'da işçi çalışan olarak çalışan yeğeni Adnan Yer'in (58), yurtdışında hayatını kaybeden eşinin cenazesi için Kaynarca Turnalı mahallesine gelen 61 yaşındaki Alman vatandaşı Mehmet Şaşmaz, yaralı eli için Kaynarca Devlet Hastanesi'ne  acil servisine gitti. 
Alman vatandaşı Mehmet Şaşmaz, ücreti çok yüksek bulduğunu ifade ederek, "Sonuçta iki sefer muayeneye yumuşak doku bozukluğu tedavisi için bin 100 lira ücret ödedim. Üstelik pratisyen hekimin yaptığı müdahalenin bu kadar pahalı olması beni şaşırttı. Allah Türkiye'de bulunan hemşehrilerimize sabır versin" diye konuştu. 
Mehmet Şaşmaz, "Almancı'yız diyerek bizi aşağılayanlar, bize Türk gibi davranmadılar, bizim başımıza gelenler başkalarının başına gelmesin diye hastaneye tazminat davası açacağız" dedi. 
Dayısının tedavisi için alınan ücretleri yüksek bulan gurbetçi Adnan Yer, "Acil serviste hastamdan alçı ve röntgen masrafı olarak 600 lira para alındı. Ertesi gün tekrar gittim. Sargı değiştirmek için 30 tl alındı, doktordan izin almadan yapamayız denildi 150 lira doktor muayene masrafı ödedik. Hastaneden dışarı çıktık giderken yeniden bağırdılar, 'Ameliyat ve anestesi ücreti' adı altında bir 360 lira daha ödedik" dedi.
Hastane yetkililerinden edindiğimiz bilgiye göre ise şikayetçi hastadan alınan ücretler tarifeyi ve mevzuata uygun. / Sedat Balta 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
'Yüzyüze eğitim de geç kalındı'
'Yüzyüze eğitim de geç kalındı'
Şehidimiz var!
Şehidimiz var!