Reklamı Geç
Advert
Advert

Hay Sultan adlı dizi film Kaynarca’da çekiliyor

Ramazan ayı içerisinde TRT 1’de izleyici ile buluşması beklenen ‘Hay Sultan’ Kaynarca’nın Karaboğaz Sahili’nde çekiliyor. Abdülkadir Geylani’nin hayatını anlatacak dizi için yüzlerce çalışan Kaynarca’da.

Hay Sultan adlı dizi film Kaynarca’da çekiliyor
Hay Sultan adlı dizi film Kaynarca’da çekiliyor Admin
Bu içerik 8409 kez okundu.
Advert

İslam tarihinin önemli isimlerden biri olan tasavvuf âlimi Abdülkadir Geylani, usta oyuncu Çetin Tekindor tarafından canlandırılacak. Toplumsal meselelerle yakından ilgilenen ve konumunu önemseyen her olaya dahil olup barış çağrısı yapan Geylani’nin hikayesi seyirciyi derinden etkileyecek.
KARABOĞAZ SAHİLİ
Hay Sultan’ın çekimleri geçtiğimiz günlerde başladı. Yüzlerce çalışanın görev aldığı dizi için sahil tamamen kapatıldı. Karaboğaz sahili, atların, at arabalarının yanı sıra oyuncuların dinlenmek için kullandığı karavanlarla doldu. Çekimlerin ne kadar süreceği bilinmezken, Kaynarca Karaboğaz Sahili’ninin dizi ile birlikte popüleritesinin artması bekleniyor
ÇEKİMLER BAŞLADI
Yapımcılığı Emre Konuk’a ait olan dizinin yönetmen koltuğunda Sedat İnci otururken senaryo ise İsa Yıldız imzası taşıyor. Çekimleri geçtiğimiz günlerde başlayan Hay Sultan tarikat hırkasının miskinlere değil alimlere yakıştığını, dervişlerin hurafelerle değil bizatihi hayatın gerçeklerini kabul ederek yaşadığını ve ilimleri ile medeniyetleri şekillendirdiklerini anlatacak.
Duayen oyuncu Çetin Tekindor’un yanı sıra Hay Sultan’ın oyuncu kadrosu önemli isimlerden oluşuyor. Dizide; Eşref’e Kerem Arslanoğlu, Mansur’a Kevork Malikyan, Sofya’ya Gülper Özdemir ve Molla Faysal’a ise Cemal Toktaş canlandıracak.

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yoğun bakımların durumu: Boşalan yatak hemen doluyor
Yoğun bakımların durumu: Boşalan yatak hemen doluyor
Daha bunlar iyi günlerimiz
Daha bunlar iyi günlerimiz