Reklamı Geç
Advert
Advert

Milli Birlik Yürüyüşü'ne katıldılar

Sakarya Milli İrade Sivil Toplum Kuruluşları'nca İdlib şehitleri için organize edilen yürüyüşe sivil toplum kuruluşları ve sendikaların yanı sıra halk katıldı. Kaynarca Belediye Başkanı Murat Kefli ve bir grup Kaynarcalının da katıldığı,

Milli Birlik Yürüyüşü'ne katıldılar
Milli Birlik Yürüyüşü'ne katıldılar Admin
Bu içerik 935 kez okundu.
Advert

Çark Caddesi'nden başlayan yürüyüşte vatandaşlar, yaklaşık 110 metre uzunluğunda Türk bayrağını taşıdı. Demokrasi Meydanı'nda hazırlanan alanda Sakarya Milli İrade Sivil Toplum Kuruluşları adına açıklama yapan Hak- İş Sendikası Sakarya Başkanı Mesut Gökdemir, "Sakarya, devleti ve ordusuyla omuz omuza. Son dönemlerde gelen üzücü şehit haberleri milletimizi derin biz üzüntüye sevk etmiştir. Milli birlik ve beraberliğe en çok ihtiyacımız olan bu günlerde bizler devletimizle omuz omuzayız" dedi.

"ZALİMLERE KARŞI MÜCADELEMİZ SÜRÜYOR"
Memur- Sen İl Başkanı Murat Mengen ise, "Kendi ülkelerine gelebilecek göçmenler sebebiyle savaşın ilk gününden itibaren 4 milyon Suriyeliye ev sahipliği yapan Türkiye, şu anda bir yandan mazluma kol kanat gererken diğer yandan zalime karşı mücadelesini sürdürmektedir" diye konuştu. 

"MÜCADELEMİZ DEVAM EDECEK"
Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, "Güvenli bir bölge oluşana kadar bu mücadelemiz devam edecektir. Tüm İslam alemi ve cennet ülkemiz için canını ortaya koyup destanlar yazan şehitlerimiz için Şehitler Tepesi boş kalmayacaktır" dedi. Konuşmaların sonrasında dualar edilmesinin ardından İdlib şehitleri için gıyabi cenaze namazı kılındı.

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Dikkat devlet dairelerinin çalışma saatleri değişti
Dikkat devlet dairelerinin çalışma saatleri değişti
Sakarya'da yüz kişiden 3'ü Koronaya yakalandı
Sakarya'da yüz kişiden 3'ü Koronaya yakalandı