Reklamı Geç
Advert

İLÇE MERKEZİ İMAR PLANI ONAYLANDI

Kaynarca Belediye Meclisi Mart Ayı Olağan Meclis Toplantısı Belediye Başkanı Murat Kefli başkanlığında yapıldı.

İLÇE MERKEZİ İMAR PLANI ONAYLANDI
İLÇE MERKEZİ İMAR PLANI ONAYLANDI Admin
Bu içerik 3324 kez okundu.
Advert

 Toplantının açılış konuşmasında son gelişmeleri özetleyen Murat Kefli,  Suriye'nin idlip kentinde şehit düşen askerlerimiz, Atatürk ve silah arkadaşları, tarih boyunca şehit olanlar için saygı duruşuna davet etti. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın söylenmesinden sonra Kaynarca Belediyesi'nin Şubat ayı içinde yaptığı hizmetler konusunda Meclis üyelerini bilgilendiren Kefli, "İmkanlar ölçüsünde yol çalışmalarımızı sürdürdük. Yazla beraber yol konusundaki çalışmalarımızı artıracağız. SASKİ'nin arıtma tesisi yeri için istimlak çalışması sürüyor, yer sahipleriyle görüşmeler yapıyoruz. Arıtmadan sonra alt yapı çalışmalarına geçilercek" dedi. 
1/ 5 BİNLİK İLÇE MERKEZİ PLANI KOMİSYONDA
Gündemdeki tek madde olan 1 / 100 binlik şehir planına uygun olarak yapılan 1 / 5 binlik Kaynarca ilçe merkezi revizyon imar planının itirazlardan sonra tekrar değerlendirildiğini ve son şeklinin verildiğini belirten Başkan Murat Kefli, "İki hemşehrimizin itirazı kabul edildi, gerekli değişiklik yapıldı ve plan yürürlüğe girdi. Şimdi plana göre çalışmalarımız sürecek. Kaynarca'nın 3 önemli sorunu var. Biri kanalizasyon, ikincisi dere ıslahı üçüncüsü çevre yolu" diye konuştu.
İNŞAATI SEYFETTİN SELİM YAPACAK
Kaynarca Mobilyacılar İhtisas Organize Sanayi Bölgesi'ne bitişik alanda yapılması planlanan mobilyacılar sitesiyle ilgili de bilgi veren Murat Kefli, 500 metrekarelik 172 parselde dükkan inşaatlarına başlanacak. TEİAŞ'la görüşerek 2 direğin yerinin değişmesi sağlandı. Mobilyacılar 140 ortak. Kaynarcamızın medarı iftiharı Seyfettin Selim inşaatları bir yıl içinde kendi imkanları ile yapacak. Mobilyacılar 4 yılda ödemesini yapacaklar" dedi. 
1/5 binlik plan görüşülmek üzere Meclis üyelerinin oy birliği ile Bayındırlık ve İmar Komisyonu'na havale edildi. 
GÜNDEM DIŞI KONULAR
Toplantıya gündem dışı konularda görüş alışverişiyle devam edildi. Yol yapımında asfalta alternatif olarak parke ve beton kullanımı, arıtma tesisi yerinin kamulaştırılması, 15 Şubat tarihinde kurulması planlanan Kent Konseyi kuruluşunun geçikmesi, göletlerin kapalı sulama sistemi kurulması talebi, kaldırım işgalleri, pazar yerinin gününün ve yerinin değiştirilmesi konularında konuşuldu. / SEDAT BALTA

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Aşılamada sıra 55 yaş üstüne geldi
Aşılamada sıra 55 yaş üstüne geldi
Sakarya'da vakalar 3 kat arttı hastanelerde yer kalmadı
Sakarya'da vakalar 3 kat arttı hastanelerde yer kalmadı