Advert

1000 liralık sosyal yardım için nereye başvurulacak

Corona virüsü 1000 TL yardımı ne zaman verilecek, şartları neler? Koronavirüs salgını nedeniyle ekonomik olarak sıkıntı içerisinde olan ailelere yardım amacıyla 1000 TL verileceği açıklandı. Peki Corona Virüsü 1000 lira yardım kimlere verilecek? Bu yardım nasıl alınacak? İşte 1000 liralık koronavirüs yardımı ile ilgili ayrıntılar…

1000 liralık sosyal yardım için nereye başvurulacak
1000 liralık sosyal yardım için nereye başvurulacak Admin
Bu içerik 1308 kez okundu.
Advert

1000 TL Yardım İçin Nereye Başvurulmalıdır? İhtiyaç sahiplerine yapılacak olan bu yardım için başvuru yapılması gerekmektedir. Daha önceden sosyal yardımlaşma kurumlarına kayıtlı bir aile olunması halinde yeniden başvuru yapılması gerek olmamaktadır. Toplamda 2 milyon aileye yapılacak olan yardım her bir aile için 1000 TL olarak verilecektir.

1000 TL Yardım Alma Koşulları Yapılan açıklamalara bakıldığında bu yardımın alınabilmesi için belli şartların sağlanması gerekliliği yönünde bir ifade kullanılmamıştır. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı 1000 TL yardımların hangi kapsamlarda verileceğini şu ifadeler ile açıklamıştır; “Zaten tespit edilmiş, periyodik olarak yardım yaptığımız 2 milyon vatandaşımız var. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı aracılığıyla gelir testleri yapıyoruz. Şu anda tespit edilmiş bir listemiz var. Onlara, 2 milyon kişiye bu dağıtımı yapacağız ama herhangi bir ihtiyaç doğduğunda Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı aracılığıyla, onların da aylık periyodik payları artırıldı, hiçbir vatandaşımızı bu süreçte dışarıda bırakmayacağız. Hedefimiz 2 milyar lirayı, martın sonuna gelmeden, en geç Nisan ayı başında dağıtmak.” 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
35 yaş üstüne aşılama bugün başladı
35 yaş üstüne aşılama bugün başladı
Karasu kavşağındaki bu çukur tehlikenin habercisi
Karasu kavşağındaki bu çukur tehlikenin habercisi