Reklamı Geç
Advert
Advert

Bakanın açıklamasında Sakarya, Kocaeli, İstanbul vurgusu

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüsten 76 kişinin daha hayatını kaybettiğini açıkladı. Bu sonuçla koronavirüs nedeniyle hayatını kaybeden hasta sayısı 725 olurken toplam pozitif vaka sayısı ise 34 bin 109’a yükseldi.

Bakanın açıklamasında Sakarya, Kocaeli, İstanbul vurgusu
Bakanın açıklamasında Sakarya, Kocaeli, İstanbul vurgusu Admin
Bu içerik 725 kez okundu.
Advert

Bakan Koca'nın konuşmasından öne çıkanlar:

Koronavirüs istisnasız 81 ilimizde görüldükten sonra bu salgınla mücadelede yeni aşamaya geçtik. Hepimiz virüs tehdidi altındayız. Artık her birimiz aynı hassasiyeti göstermek zorundayız, dayanışma içinde olmak zorundayız. İstanbul, Kocaeli, Sakarya, İzmir, Ankara gibi şehirler yurt dışı gidiş gelişleri ve sosyal temasın yüksek olduğu şehirlerdir.

 

"İZOLASYONU HAYAT TARZI HALİNE GETİRMEMİZ GEREKİYOR"

 

Sokağa çıkma konusunda özellikle kısıtlamalar getirildi. Kısıtlamalara uyulması gelecek günlerin kaderini etkileyecektir. Bu süreçte dayanışma içinde olacağız. İzolasyon kuralını hayat tarzı haline getirmemiz gerekiyor. Bu virüs hepimizi eşit derece tehdit ediyor. Koronavirüs tedbirleri kapsamında alınan tedbirlere uyulması gelecek günlerin kaderini etkileyecek.

 

"YAŞ BİR GÜVENCE OLARAK ALGILANMAMALIDIR"

Yaş bir güvence olarak algılanmamalıdır, değildir. Bütün bu risklerlere karşı başvuracağımız çözüm izolasyondur. Test sayısı arttıkça doğal olarak vaka sayımız artmaktadır. Pozitif vakalarla test sayısı artış arasındaki ilişki tarama konusundaki başarıdan kaynaklanmaktadır.

 

"TOPLUM BİLİMLERİ KURULU ADI VERİLEN BİR KURUL OLUŞTURDUK"

Dünyada ilk ciddi tedbirlerin alınmadığı dönemde bile ilk ciddi tedbirleri aldık. Bu da bilim kurulu idi. Tavsiye kararları ulusal politikalara rehberlik etti. Toplum olarak hastalığa karşı daha iyi organize olabilmemiz için farklı ihtiyaçlar çıktı. Yapılacak yönlendirmelere gerek duyuyoruz. Bu amaçla Toplum Bilimleri Kurulu adı verdiğimiz bir kurul oluşturduk. Bu kurul bize hayatı kolaylaştıracak kurallar sunacak. İlk toplantısını önümüzdeki günlerde yapacak olan yeni kurulun hayırlı olmasını diliyorum.

 

ÖLÜ SAYISI 725'E YÜKSELDİ

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bugün 3 bin 892 yeni tanı konulduğunu ve 76 hastayı kaybettiklerini söyledi. Bu sonuçla koronavirüs nedeniyle hayatını kaybeden hasta sayısı 725 olurken toplam pozitif vaka sayısı ise 34 bin 109’a yükseldi.

 

VAKA SAYISI 34 BİN 109’A YÜKSELDİ

Bugün yapılan 20 bin 23 testin 3 bin 892'si pozitif çıktığını duyuran Bakan Koca, vaka sayısının da 34 bin 109’a yükseldiğini belirtti.

 

BİN 381 HASTA YOĞUN BAKIMDA

Fahrettin Koca'nın paylaştığı tablodaki verilere göre koronavirüs salgını nedeniyle ülkemizde bin 474 hasta yoğun bakımda tedavi görürken, entübe hasta sayısı 987, iyileşen hasta sayısı ise bin 582 iken, bugün iyileşen hasta sayısı ise 256.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Dikkat devlet dairelerinin çalışma saatleri değişti
Dikkat devlet dairelerinin çalışma saatleri değişti
Sakarya'da yüz kişiden 3'ü Koronaya yakalandı
Sakarya'da yüz kişiden 3'ü Koronaya yakalandı